• O szkole

• BIBLIOTEKA

Witamy w bibliotece szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie

Nasza biblioteka tętni życiem! Uczniowie nie mają dylematu czy warto czytać, świadczy o tym  choćby statystyka wypożyczeń. Aktualne gazetki,  wystawy tematyczne oraz nowości książkowe zachęcają do częstych odwiedzin uczniów, nauczycieli a także pozostałych pracowników szkoły. Nauczyciele bibliotekarze pracują w systemie komputerowym Progman, uczniowie posiadają legitymacje czytelnika, która upoważnia do wypożyczania.

Każdego dnia  w godzinach pracy biblioteki sympatyczne panie bibliotekarki: Grażyna Wiałow i Monika Kondej  chętnie pomogą w wyborze książek, wyszukają potrzebnych materiałów, znajdą ciekawy scenariusz na akademię, czy choćby obdarzą uśmiechem J.

Zbiory

W zbiorach biblioteki znajduje się 16438 woluminów, 442 płyt DVD, 39 VHS (na dzień 01.10.2015

Czytelnia

W tym przytulnym i nastrojowym miejscu można odrobić lekcje, poczytać książki lub przejrzeć  wybrane czasopismo. Biblioteka prenumeruje  następujące czasopisma:  Świerszczyk, Charaktery, Głos Pedagogiczny, Biblioteka w Szkole, Psychologia w szkole, Wychowawca. Najmłodsi uczniowie mają dostęp  do publikacji z serii Bezpieczne dziecko. Uczniowie mogą również korzystać ze stanowisk komputerowych, które znajdują się w czytelni. Dzięki TV i DVD nauczyciele prowadzą urozmaicone zajęcia dodatkowe.

Zajęcia rozwijające twórczość

W naszej bibliotece odbywają się zajęcia dodatkowe. Uczniowie chętnie biorą udział w konkursach,  lekcjach bibliotecznych, w spotkaniach koła czytelniczego,  czy przygotowują spektakle teatralne.

Tradycje biblioteki

Biblioteka angażuje się w życie kulturalne szkoły . W ramach akcji „Październik – Miesiącem Bibliotek Szkolnych”, uczniowie biorą udział  w  nocnym maratonie   filmowym . Każdego roku biblioteka przygotowuje pasowanie na czytelnika, organizuje akcje  „Czytanie to sama słodycz”, „Czytają znani i lubiani”.  Bibliotekarze opiekują się uczniami przygotowującymi projekty gimnazjalne. Promowanie czytelnictwa odbywa się również przez zajęcia z najmłodszymi uczniami (audiobooki, wyjścia do bibliotek: miejskiej i pedagogicznej oraz udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”). Nasza placówka współpracuje również z zaprzyjaźnionym przedszkolem Bajka.

Godziny pracy biblioteki

poniedziałek -czwartek: 8.00 -16.00