Nawigacja

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   "Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel,
    który potrafi sprawić,
    że twórcze wyrażanie siebie
    i nabywanie wiedzy
    staje sie źródłem radości"

   

  14 października obchodzimy bardzo wyjątkowe święto. Wyjątkowe i na dodatek bardzo oczekiwane - Dzień Edukacji Narodowej zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią przygotowali występ, który przedstawili społeczności szkolnej w piątek 12 października. Uczniowie poprzez wiersze, rymowanki, piosenki i taniec wyrazili swoje podziękowania dla nauczycieli za przekazaną wiedzę, cierpliwość i za trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc.
  W tym uroczystym dniu słowa uznania i życzenia dla nauczycieli przekazała również Pani Dyrektor Krystyna Antolak. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły oraz poświęcenie i serce, którym obdarzani są uczniowie.

   

        DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 1

        DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 2

        DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 3

        DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 4

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się w dniu 4 października, a poprzedziła je trwająca tydzień kampania przedwyborcza. Kandydaci zaprezentowali nam siebie i swoje pomysły na działalność w SU. Nad przebiegiem wyborów czuwał Rzecznik Praw Dziecka pan Sławomir Michalik oraz uczniowie w Komisji Wyborczej: Aleksandra Winek, Maciej Bober, Szymon Masny, Aleksandra Krzyśpiak, Maciej Makulec i Magdalena Teperek.

  Uczniowie mogli oddać głos na jednego kandydata ze Szkoły Podstawowej oraz jeden na ucznia z Gimnazjum. Uprawnionych do głosowania było 557 uczniów. W głosowaniu wzięło udział 19 nauczycieli. Oddano 954 głosy prawidłowo zaznaczone zarówno w Szkole Podstawowej jak i Gimnazjum.

  Po wyborach (czwartek 11.10) kandydaci do Samorządu Uczniowskiego spotkali się by wybrać ścisły Zarząd Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 oraz zaproponować swój udział w sekcjach.

  Niezmiernie miło nam przedstawić tegoroczny Zarząd Samorządu Uczniowskiego:

  PRZEWODNICZĄCA: Gabriela Bąk z kl. 3b Gim

  ZASTĘPCA: Maciej Makulec z kl. 3c Gim, którego wspierać będzie Aleksandra Winek z kl. 7b SP

  SEKRETARZ: Klaudia Wrona z kl. 8c SP

  SKARBNIK: Wiktoria Walicka z kl. 8d SP

  Przedstawiamy także przydziały do poszczególnych sekcji.

  SEKCJA DO SPRAW INFORMACJI

  Zadania: prowadzenie gazetki ściennej i tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego, informowanie o przedsięwzięciach Samorządu Uczniowskiego, przekazywanie informacji o aktualnych wydarzeniach, np. kulturalnych w szkole i poza nią, pomoc w tworzeniu działu Samorząd Uczniowski na stronie internetowej szkoły,
  przygotowywanie plakatów okolicznościowych (zawiadomienia o zebraniach SU, konkursach itp.)

  • Kuba Brzozowski kl.5a
  • Maja Michalik kl.5b
  • Pola Kwiatkowska kl. 4d
  • Julia Parzyszek kl. 5e
  • Maja Walicka kl.5e
  • Gabriela Prósińska kl. 4d

  SEKCJA DO SPRAW PROMOCJI

  Zadania: inicjowanie działań charytatywnych na terenie szkoły (kiermasze, warsztaty, spotkania itd.), udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez instytucje poza szkolne, organizowanie zbiórek itp., dbanie o wystrój plastyczny i estetykę szkoły, pomoc w przygotowywaniu dekoracji z okazji uroczystości szkolnych inicjowanych przez SU

  • Anastazja Furman kl.8d
  • + wolontariusze z kl. 6a

  SEKCJA DO SPRAW ZABAWY I ROZRYWKI

  Zadania:  urządzanie zabaw i dyskotek (dekoracje, wystrój, nagrody, przygotowanie plakatów informacyjnych),  współudział w uroczystościach i akademiach szkolnych, reprezentowanie szkoły na zewnątrz w delegacjach i uroczystościach, tworzenie i przeprowadzanie konkursów.

  • Anna Kotlarska kl.
  • Ola Winek kl. 7b
  • Oliwia Masny kl.6a
  • Zuzia Wawer kl. 6a
  • Mikołaj Kaczyński kl.6b
  • Jan Kaczyński kl. 3a gim

  SEKCJA DO SPRAW UTRZYMANIA PORZĄDKU

  Zadania: organizowanie oraz czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem imprez szkolnych, przeprowadzenie udział  w pracach komisji w konkursach przeprowadzanych w szkole, urządzanie zabaw i dyskotek, współudział  w uroczystościach i akademiach szkolnych, sprawdzanie obuwia zmiennego na terenie szkoły.

  • Kacper Paziewski kl. 3b gim
  • Maciej Bober kl. 6c
  • wolontariusze z kl. 6a

  Bardzo dziękujemy uczniom za udział w wyborach i tak liczną obecność na pierwszym spotkaniu. Zachęcamy do działania i dzielenia się pomysłami na jak najlepsze i ciekawe funkcjonowanie naszej szkoły. Do zobaczenia

  Opiekunowie SU

  Justyna Misior i Ewa Polańska

  PS

  Samorząd Uczniowski spotyka się w każdy czwartek o godz. 11:30 w Sali nr 2 na IIp

          WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 1

 • ROZUMIEM, CO CZYTAM...

  ROZUMIEM, CO CZYTAM...

  Umiejętność głośnego czytania to prawdziwa sztuka, zwłaszcza w czasach, w których większość   z nas czyta cicho – śledząc tekst wzrokiem. W „Światowym dniu głośnego czytania”,  a dzień ten  w tym roku wypadał 29.09.2018r., nasza biblioteka przyłączyła się do akcji, której patronem była sieć sklepów „Biedronka”. Każda klasa II otrzymała książkę pt. „Gang Słodziaków”, z którą uczniowie mieli się zapoznać. 28.09.br. (piątek) wybrani uczniowie,  wraz z klasami, w  bibliotece głośno przeczytali wybrane opowiadanie. Następnie przystąpili do tworzenia komiksów, których bohaterami były sympatyczne słodziaki. Pod koniec zajęć bibliotecznych odbył się quiz wiedzy, podczas którego uczniowie byli  nagradzani słodkościami a wybrani „Mistrzowie głośnego czytania” otrzymali dyplomy i maskotki słodziaków. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie klas II  byli zadowoleni ze spotkania   w bibliotece.      

     ROZUMIEM, CO CZYTAM... - Obrazek 1                

     ROZUMIEM, CO CZYTAM... - Obrazek 2  

     ROZUMIEM, CO CZYTAM... - Obrazek 3                 

 • WYCIECZKA DO STAJNI WILGA

  WYCIECZKA DO STAJNI WILGA

  Dnia 26 września klasy IV b, IV c oraz IVe  wraz z wychowawcami p. Jolantą Wójcik, Anną Łysiak-Zając oraz Anną Wieczorek wybrały się na wycieczkę integracyjno –rekreacyjną do „Stajni Wilga” w Cyganówce. Pogoda tego dnia dopisała,  dzięki czemu uczniowie mogli uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach na świeżym powietrzu specjalnie przygotowanych na ten dzień. Wszyscy uczestnicy mieli okazję nauczyć się  posługiwania mapą i kompasem oraz rozpoznawania znaków topograficznych. Następnie odbyło się strzelanie z  łuków  do tarcz oraz budowa schronienia,  jak również nauka rozpalania ognia. Najwięcej emocji dostarczyły klasom konkurencje sportowe takie jak:  tor przeszkód, wyścigi z workami, rzut do celu czy skrzynki. Na zakończenie naszej wycieczki wszyscy upiekli smaczną kiełbaskę przy ogniskuJ

               WYCIECZKA DO STAJNI WILGA - Obrazek 1  

                                          WYCIECZKA DO STAJNI WILGA - Obrazek 2

               WYCIECZKA DO STAJNI WILGA - Obrazek 3

               WYCIECZKA DO STAJNI WILGA - Obrazek 4

 • UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA HALI

  UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA HALI

              To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem”

                                                                                                            Paolo Coelho

  Dnia 21 września w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. Tego dnia społeczność szkolna i lokalna wzięła udział w otwarciu hali sportowej, na którą czekaliśmy wiele lat. Przybyłych gości przywitali  Dyrektor szkoły Jacek Zowczak i Wicedyrektor Krystyna Antolak.  Uroczystość zaszczycili  swoją obecnością między innymi: poseł na sejm PR Grzegorz  Woźniak, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, dawna posłanka Stanisława Prządka, wizytator mazowieckiego kuratora oświaty Delegatury w Siedlcach Bożena Piesio, starosta Marek Chciałowski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, przewodniczący rady miasta Garwolina Marek Jonczak.

  Wyznaczeni goście oficjalnie otworzyli halę przecięciem wstęgi.  Ważnym punktem uroczystości  było  poświęcenie hali, czego dokonał ksiądz Stanisław Małek. Następnie wręczono podziękowania osobom oraz instytucjom, które przyczyniły się do  jej powstania.

  Ciekawym punktem uroczystości była część artystyczna, którą przygotowali nauczyciele wraz z uczniami z  klasy 3b gimnazjum, klasy sportowe 5b i 6b oraz przedstawicielki  samorządu uczniowskiego. Podczas  Pierwszej  Szkolnej Olimpiady mogliśmy podziwiać nie tylko naszych sportowców, ale również występy wokalne w wykonaniu Wiktorii Piorun i Aleksandry Tudek. Występy urozmaicały nam pokazy gimnastyczek i  cheerladerek, które zachwyciły gości swoimi umiejętnościami.

  Istotnym punktem programu był mecz klas sportowych oraz mecz nauczyciele kontra reszta świata. Wygrana gości ucieszyła kibiców.

  Pełnowymiarowa hala (23,13 x 44,51)   cieszy nas wszystkich i z pewnością  posłuży wielu pokoleniom.

   

                           UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA HALI - Obrazek 1

         

         UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA HALI - Obrazek 2

        UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA HALI - Obrazek 3

        UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA HALI - Obrazek 4

         UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA HALI - Obrazek 5

         

 • EuroWeek

  EuroWeek

  W środę 12.09.2018 roku nasza szkoła miała okazję pojechać do Długopola Dolnego, gdzie odbywał się EuroWeek. Uczestniczyli w tym uczniowie z klas 5-8 i gimnazjum. Na miejscu  powitała nas czwórka młodych ludzi z różnych krajów. Byli to wolontariusze z Peru, Columbii, Pakistanu i Tajlandii. Językiem, którym się komunikowaliśmy był głównie język angielski, co było ciekawym doświadczeniem i okazją do poszerzenia swojego zakresu słownictwa. Już pierwszego dnia organizatorzy zapewnili nam dobrą zabawę i mile spędzony czas. Nie myśleliśmy, że te parę dni stanie się dla nas niezapomnianą przygodą.  Podczas pobytu wiele się nauczyliśmy i otworzyliśmy na innych ludzi. Zdobyliśmy nowych przyjaciół. Dobrze się bawiliśmy na wszystkich zajęciach. Nauczyliśmy się pracować w grupach oraz dowiedzieliśmy się trochę o innych krajach. Mimo, iż zajęcia były czasochłonne oraz czasami męczące, to i tak wkładaliśmy w to całe serce i czerpaliśmy ogromną radość. Te kilka dni spędziliśmy w cudownej atmosferze. Euroweek jest wspaniałym doświadczeniem, gwarantuje miłe wspomnienia i nowe doświadczenia.

                                                                             Zofia Kozłowska i Alicja Kalbarczyk z klasy III BG

   

          EuroWeek - Obrazek 1

   

          EuroWeek - Obrazek 2

 • CIEKAWA LEKCJA HISTORII

  CIEKAWA LEKCJA HISTORII
  18.09.2018

  Ze względu na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości klasy 4-8 oraz gimnazjum wzięły udział w zajęciach historycznych. Grupa rekonstrukcyjna składająca się z dwóch aktorów ciekawie przedstawiła nam sposoby walki o niepodległość i całą drogę do jej odzyskania.  Chłopcy wcielali się w rolę walczących,  a dziewczynki przejmowały rolę sanitariuszek. Prowadzący przedstawiał rożne umundurowanie dla żołnierzy i  prezentował rodzaje broni. Po zakończonych zajęciach każda grupa mogła z bliska obejrzeń stroje, szable,  pistolety i wziąć  udział w pojedynku.  

   

                                                                                                                 Uczennica klasy  6

   

          CIEKAWA LEKCJA HISTORII - Obrazek 1

           CIEKAWA LEKCJA HISTORII - Obrazek 2

          CIEKAWA LEKCJA HISTORII - Obrazek 3

 • ZIELONA SZKOŁA

  ZIELONA SZKOŁA
  3 września wyjechaliśmy na Zieloną Szkołę. Podczas wycieczki trwającej sześć dni zwiedziliśmy wiele miejsc, lecz postanowiłyśmy opisać cztery miasta, które uważamy za najciekawsze.
  
  	Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był  Sandomierz. Weszliśmy tam na Bramę Opatowską, z której widać było piękny krajobraz Sandomierski. Następnie chodziliśmy po Podziemnej Trasie Turystycznej w Sandomierzu. Następnie byliśmy na warsztatach podczas których pewien pan pokazywał nam dawne zbroje oraz bronie. Gdy wyszliśmy z zajęć pani przewodniczka opowiedziała nam o serialu ,,Ojciec Mateusz”, dzięki któremu miasto zyskało wielu turystów. Następnie wszyscy poszliśmy na obiad do restauracji i hotelu ,,Pod ciżemką”.
  	Drugim równie pięknym miejscem,  gdzie mieliśmy nocleg był Rymanów Zdrój. Miasto założone w 1872 roku Przez  Annę i Stanisława Potockich. Anna Potocka zapisała w swoim testamencie,  aby wszystkie źródła z wodami leczniczymi mogli pić ludzie za darmo. Za swojego życia znalazła trzy takie źródła i każde z nich nazwała, dzięki czemu powstała ,,Klaudia” ,,Tytus” oraz ,,Celestynka”. Chodziliśmy również na spacery po mieście, podczas których dowiedzieliśmy się różnych informacji. Byliśmy tam na ścieżce zdrowia na dwugodzinnym spacerze. 
  	Trzecim pięknym miastem był Sanok, a szczególnie skansen, który zwiedzaliśmy. Mieliśmy przewodnika, który miał klucze do domków i innych budynków, dzięki czemu obejrzeliśmy wiele interesujących miejsc. 
  	Czwartym miastem była Solina. Na początku płynęliśmy statkiem po Solinie. Rejs trwał około godzinny. Następnie byliśmy w największej Pplskiej elektrowni wodnej. Byliśmy w miejscu, w którym niezależnie od pory roku i pogody była ta sama temperatura. Przechodziliśmy też nad elektrownią wodną, po czym kupowaliśmy pamiątki na straganach. Te miejsca uważamy za najbardziej interesujące i godne polecenia. 

   

                                                                             Maja Rusak i Dominika Walkiewicz z klasy 7c

   

              ZIELONA SZKOŁA - Obrazek 1

    

 • WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI LEŚNIEJ

  WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI LEŚNIEJ

  We wtorek 11 września 2018 r. dwie klasy piąte wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Leśniej w Celestynowie. Budynek otwarto w 2009 r. w celu upowszechniania wśród dzieci i młodzieży wiedzy i lesie, gospodarowania zasobami natury, racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania z wszystkich darów natury.

           Centrum wyposażone jest w udźwiękowioną ekspozycję, dzięki której dzieci mają szansę z bliska przyjrzeć się i usłyszeć zwierzęta leśne. Ponadto Centrum posiada laboratorium biologiczne, gdzie obserwuje się mikroskopową budowę roślin i zwierząt. Sala edukacyjna wyposażona jest w także w walec obrotowy służący nauce gatunków drzew leśnych. Miejsce to położone jest na terenie dawnej szkółki leśnej w otoczeniu pięknego drzewostanu dębowego.

         Podczas spaceru po lesie spotkaliśmy żmiję zygzakowatą, ale niestety nikomu nie udało się zrobić jej zdjęcia. Pani przewodnik oprowadzając nas po lesie pokazywała nam ciekawe miejsca: np. norę dzika, budkę nietoperzy, w której mieści się aż ich 40!  Celestynowskie lasy, jak również samo centrum, jest fantastycznym miejscem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

           Wycieczka bardzo nam się podobała. Wróciliśmy zmęczeni,  ale zadowoleni.

                                                                                            Laura Sterna klasa 5a

               

             WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI LEŚNIEJ - Obrazek 1

              WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI LEŚNIEJ - Obrazek 2

   

   

 • KOLEJNE ZWYCIĘSTWO WIKTORII PIORUN

  KOLEJNE ZWYCIĘSTWO WIKTORII PIORUN

  Na IX Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów „Golden Talent in Golden Prague” w Pradze, który trwał od 8 do 12 lipca Wiktoria  Piorun wykonała dwie piosenki: „Boskie Buenos” oraz „Jeszcze się tam żagiel bieli”, za co zdobyła II miejsce w kategorii Pop-Jazz (11-13 lat). Otrzymała też nagrodę specjalą - zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal „Transylvanian Stars” w Rumunii, który odbędzie się w październiku tego roku.

   

                                                                                            Gratulujemy!

   

                   

   

                       KOLEJNE ZWYCIĘSTWO WIKTORII PIORUN - Obrazek 1

   

    

                        KOLEJNE ZWYCIĘSTWO WIKTORII PIORUN - Obrazek 2

   

   

                        KOLEJNE ZWYCIĘSTWO WIKTORII PIORUN - Obrazek 3

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  3 WRZEŚNIA 2018 R.

  8.00 - Msza Św w Kościele MBCz
  9.00 - Inauguracja roku szkolnego 2018/19 -
            boisko szkolne 
  ok. 10.00 - Spotkanie z wychowawcą

 • ZAKOŃCZENIE KLAS III GIMNAZJUM
  28.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZAKOŃCZENIE KLAS III GIMNAZJUM.

 • ZAKOŃCZENIE KLAS III GIMNAZJUM

  ZAKOŃCZENIE KLAS III GIMNAZJUM

   Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Jacek Zowczak, który przywitał zebranych i poprosił w wprowadzenie pocztu sztandarowego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor przedstawił największe osiągnięcia naukowe i sportowe uczniów w roku szkolnym 2017/18 oraz złożył życzenia absolwentom szkoły. Życzenia dla uczniów złożył również Przewodniczący Rady Miasta Garwolina Pan Marek Jonczak. Następnie przystąpiono do złożenia ślubowania przez uczniów klasy trzeciej i przekazania sztandaru młodszym kolegom z klas II gimnazjum.  

   

  Kolejną częścią uroczystości było nagrodzenie uczniów za szczególne osiągnięcia szkolne. Wśród wielu nagrodzonych znaleźli się: Paulina Jastrzębska, Olga Kruszelnicka, Weronika Szeląg i Oliwia Czernelewska.

  Nieoficjalną część programu tradycyjnie rozpoczął polonez w perfekcyjnym wykonaniu uczniów, którzy nad jego wykonaniem pracowali z panią Zofią Kisiel. W dalszej części wspominano pierwsze dni w szkole to, co już bezpowrotnie przeminęło. Wypowiadający te słowa mieli świadomość, że to już jest ich ostatni dzień w starej szkole, tak oswojonej i tak znajomej. Z humorem przedstawiono charakterystykę ocen szkolnych, zwykły dzień ucznia, jego rozterki, obawy i wzruszające przeżycia. To wszystko w oryginalny sposób przetykane fragmentami znanych piosenek jako ilustracji do tego, co się wydarzyło. Program artystyczny był wesoły, z humorem, a jednocześnie z nutą refleksji i żalu za szkołą. Przypominał o dobrze i z pożytkiem  spędzonych latach nauki, dzięki wychowawczyniom, paniom, Agacie Karaś i Jolancie Wójcik i nauczycielom. Rozdawane kwiaty na zakończenie były symbolem wdzięczności.

   

  Podziękowania za te niezwykłe lata młodości uczniowie skierowali również do swoich rodziców. Uroczystość zakończyło pożegnanie młodszych kolegów z klas II gimnazjum. Następną częścią był bal. Radosna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

    

   

           ZAKOŃCZENIE KLAS III GIMNAZJUM - Obrazek 1

   

   

           ZAKOŃCZENIE KLAS III GIMNAZJUM - Obrazek 2

   

   

           ZAKOŃCZENIE KLAS III GIMNAZJUM - Obrazek 3

 • MIĘDZYNARODOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  MIĘDZYNARODOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  „THE BIG CHALLENGE” 2018

  „The Big Challenge”  to internetowy konkurs języka angielskiego dla europejskich szkół, który promuje naukę języka angielskiego. Co roku do konkursu przystępuje ponad 600.000 uczniów z kilku krajów Europy.

  W tym roku do konkursu przystąpiło 642 864 uczniów z Europy w tym 19 210 z Polski. Uczestnicy podzieleni byli na 5 poziomów: level 1(kl. 4 i 5 SP), level 2 (kl. 6SP), level 3 (kl. 7SP), level 4 (kl. 2G), level 5 (kl. 3G). Każdy uczestnik mógł uzyskać maksymalnie 350 punktów.

  11 kwietnia 2018r Konkurs języka angielskiego „The Big Challenge” odbywał się w naszej szkole po raz czwarty i przystąpiło do niego 131 uczniów. W tym:

  Level 1 - 57osób (6 955 z Polski oraz 234 053 w Europie)

  Level 2 - 21 osób (3 685 z Polski oraz 175 702 w Europie)

  Level 3 - 28 osób (3 625 z Polski oraz 123 536 w Europie)

  Level 4 - 11 osób (2 675 z Polski oraz 82 716 w Europie)

  Level 5 - 14 osób ( 2 270 z Polski oraz 26 857 w Europie)

   

  Najwyższy średni wynik  uzyskany przez szkołę to 182.38. Jest to wynik dla poziomu –level 2 wyższy od średniej zarówno regionu (176.71) jak i kraju (173.06). Kolejny wysoki średni wynik to 181.17 uzyskany na poziomie –level 1 ponownie wyższy od wyniku średniego regionu(153.75) oraz kraju (167.15). Średni wynik poziomu - level 4 (152.50) jest wyższy od średniego wyniku regionu(144.69) ale niższy od średniego wyniku krajowego (177.44). Średni wynik z poziomu - level 5 (156.88) jest nieco wyższy od wyniku regionu (156.14) ale niższy od średniego wyniku kraju (173.64).

  Najsłabszy wynik średni uzyskany został na poziomie –level 3 (170.18). Jest to wynik słabszy od średniego wyniku regionu (192.19) oraz średniego wyniku krajowego(185.96).

  Najlepszy wynik w szkole uzyskał  Kacper Markowski z klasy 6a (287.50).  

  Oto zestawienie najlepszych wyników na poszczególnych poziomach (level-ach):

  Imię i Nazwisko

  poziom

  Wynik (punkty)

  Miejsce w Polsce /ilość ucz. w kraju

  Kacper Markowski

  Level 2 - kl 6a

  287.50

  109/3 685

  Kacper Falkiewicz

  Level 2 – kl 6b

  277.50

  179/3 685

  Aleksander Gorzelski

  Level 1 – kl 5c

  272.50

  147/6 955

  Piotr Michalik

  Level 1 - kl 5a

  271.25

  153/6 955

  Emil Maśniak

  Level 1 - kl 5a

  270.00

  163/6 955

  Zuzanna Maszkiewicz

  Level 1 - kl 5a

  268.75

  172/6 955

  August Zawadzki

  Level 2 – kl 6a

  267.50

  267/3 685

  Mikołaj Żurawek

  Level 1 –kl 5a

  253.75

  298/6 955

  Szymon Majsterek

  Level 1 –kl 4b

  253.75

  298/6 955

  Maciek Lasocki

  Level 1 –kl 4c

  253.75

  298/6 955

  Paweł Skierkowski

  Level 3 –kl 7a

  253.75

  594/3 625

  Maksymilian Zowczak

  Level 3 –kl 7a

  253.75

  594/3 625

  Olga Kruszelnicka

  Level – 5 kl 3a G

  252.50

  165/2 270

  Jakub Kęsik

  Level 4- kl 2b G

  243.75

  370/2 675

   

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali: dyplom uczestnictwa, plakat i ołówek.

  Najlepsi uczniowie w szkole otrzymali dodatkowo: medale oraz między innymi: słuchawki, power banki, fidget cube, kalendarze, uproszczone lektury(readers books), dienniczki, flagi oraz puzzle books.

  Dodatkowo organizatorzy konkursu wprowadzili nowość! Wszyscy uczniowie, którzy odpowiedzieli poprawnie na min. 20 konkursowych pytań brali  udział w losowaniu tegorocznej nagrody specjalnej „TWENTY AWARD”. Jeden z uczniów Kacper Makaruk z klasy 4a uzyskał 188 punktów i 20 miejsce w szkole został wylosowany i otrzymał kamerę sportową.

              MIĘDZYNARODOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - Obrazek 1

             MIĘDZYNARODOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - Obrazek 2

                                          MIĘDZYNARODOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - Obrazek 3

 • NOC BIBLIOTEK

  NOC BIBLIOTEK

  Jak co roku nasza szkoła 9 czerwca 2018r uczestniczyła w akcji Noc Bibliotek. Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie wraz z Paniami Moniką Kondej i Agnieszką Wróbel spotkali się w sobotę wieczorem, aby miło spędzić czas w bibliotece. Cały wieczór, prawie do godziny 23.00, uczestnicy bawili się w Bibliotece Pedagogicznej i na Skwerze Solidarności w centrum Garwolina. Tematem tegorocznej Nocy Bibliotek były bajki i legendy polskie. Dzieci mogły uczestniczyć w konkursie „Czy znasz tę legendę?”, potem przygotowały mini przedstawienie legendy o Piaście Kołodzieju. Na Skwerze uczniowie zapoznali się z bajką pt. „Kwiat paproci” i rysowali własny kwiat paproci, który będzie spełniał ich marzenia. Ciekawą propozycja dla dzieci była gra terenowa w lasku obok Biblioteki Pedagogicznej, gdzie zdobywali punkty za znajomość baśni i legend polskich. Na koniec wieczoru uczniowie obejrzeli film pt. „Tarapaty”.

                 NOC BIBLIOTEK - Obrazek 1

 • NASI ZWYCIĘZCY

  NASI ZWYCIĘZCY

  Nasi uczniowie biorą udział w licznych zawodach, konkursach i festiwalach. Miło jest nam poinformować, że kolejni uczniowie odnieśli sukcesy. Oto niektórzy z nich.

  Wiktoria Piorun z klasy 7 a wzięła udział w ogólnopolskich eliminacjach  do XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Tańca „Majowa Nutka” – Częstochowa 2018. Podczas tych eliminacji Wiktoria uzyskała nominację do finału konkursu, który odbył się 05.05.2018. Występ zakończył się sukcesem! Oto nagrody: Złota Nutka w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca Majowa Nutka Częstochowa 2018 i Grand Prix w XIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Europejskiej Eurowizja 2018. 

                                            NASI ZWYCIĘZCY - Obrazek 1   


   

  Dnia 25 maja 2018 roku na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyło się Uroczyste podsumowanie konkursu Kangur Matematyczny. Podczas tej uroczystości uczeń klasy 3a SP Kamil Jastrzębski odebrał dyplom i nagrodę za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w kategorii Maluch. 

  W tej edycji konkursu wyróżnienia otrzymali:

  kategoria Żaczek: Michalik Tomasz,

  kategoria Maluch: Stankiewicz Zofia, Brzozowski Jakub, Majsterek Szymon

  kategoria Beniamin: Michalik Piotr, Rękawek Kacper, Przybysz Jakub.

                NASI ZWYCIĘZCY - Obrazek 2

  Zuzanna Maszkiewicz uczennica klasy 5a napisała opowiadanie na konkurs literacki „Popisz się talentem”. Praca Zuzi zachwyciła jury. Uczennica została laureatką tego konkursu. Praca Zuzi wraz z innymi pracami zostanie wydana w formie książki.

                                                NASI ZWYCIĘZCY - Obrazek 3

  Zuzanna Duchna zdobyła I miejsce w konkursie fotograficznym „Wiosenne selfie  z książką” organizowanym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie.

                                    NASI ZWYCIĘZCY - Obrazek 4

                                    Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

   

 • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA I PRAGI

  WYCIECZKA DO WROCŁAWIA I PRAGI

  Na wycieczkę do Wrocławia wyjechaliśmy 27.05.2018 r. , a wróciliśmy 30.06.2018 r. Pierwszego dnia pojechaliśmy do słynnego zoo we Wrocławiu. Drugi dzień spędziliśmy w Pradze. Przechodziliśmy tam przez  Most Karola- najsłynniejszy most  w Czechach. Jadłam tam czeskiego sękacza. Trzeciego dnia zwiedziliśmy Kłodzko i Kudowę Zdrój. W łódzku wchodziliśmy na słynną twierdze. W Kudowie Zdrój zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek, którą zbudował ksiądz Wacław Tomaszek. Czwartego dnia wracaliśmy do domu lecz przez wyjazdem z południa Polski zajechaliśmy do ogrodu bajek. Wycieczka bardzo mi się podobała.

                                                                                                                Dominika Walkiewicz klasa VI

   

          WYCIECZKA DO WROCŁAWIA I PRAGI - Obrazek 1   WYCIECZKA DO WROCŁAWIA I PRAGI - Obrazek 2

            WYCIECZKA DO WROCŁAWIA I PRAGI - Obrazek 3

      

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
  08-400 GARWOLIN
  ul. J. Korczaka 10
  e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
  NIP: 826 10 44 561
 • (+25) 786-18-23
  lub 507 964 697