Nawigacja

 • KONKURS PLASTYCZNY

  KONKURS PLASTYCZNY

  Dnia 19.12.2018r rozstrzygnięto ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY pt. „BOŻONARODZENIOWA KARTKA ŚWIĄTECZNA”. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy regularnie uczęszczają na świetlicę szkolną. Jury konkursu wybrało najładniejsze i najciekawsze prace uczniów przyznając następujące miejsca: 1 miejsce : Małgosia Kopik z kl.3B, 1 miejsce : Julia Misior z kl.1D, 1 miejsce : Michał Szcześniak z kl.6C,   2 miejsce : Maja Ujma z kl.4B,   2 miejsce : Amelia Baran z kl.2A  2 miejsce : Amelia Zalewska-Gontarz z kl.1E,   3 miejsce : Zuzanna Kot z kl.2C  3 miejsce : Michał Głowacz z kl.1D,   3 miejsce : Mikołaj Mróz z kl. 2C. Gratulujemy zwycięzcom!

   

       KONKURS PLASTYCZNY - Obrazek 1

 • MIKOŁAJ W PIĄTCE

  MIKOŁAJ W PIĄTCE

  6 grudnia do naszej szkoły przybył św. Mikołaj. Sanie z reniferami pozostawił na dachu nowej hali a dla dzieci przyniósł prezenty na które zapewne zasłużyły. Klasa 2a pięknie przedstawiła swój program artystyczny a wszyscy uczniowie z klas młodszych gorąco go przywitali, był mile zaskoczony i obiecał odwiedzić naszą szkołę za rok.

  W tym dniu uczniowie z Samorządu Szkolnego przygotowali konkurs Mikołajkowy. Najmłodsi uczniowie oraz ze starszych klas mieli okazję w nim uczestniczyć. Pytania były najróżniejsze, niektóre łatwe, inne trochę trudne. Nagrodami były słodkie niespodzianki. Uczniowie bardzo chętnie brali w nim udział.

   

     MIKOŁAJ W PIĄTCE - Obrazek 1

      MIKOŁAJ W PIĄTCE - Obrazek 2

     MIKOŁAJ W PIĄTCE - Obrazek 3

    MIKOŁAJ W PIĄTCE - Obrazek 4

 • KOLEJNE ZWYCIĘSTWO NASZYCH

  KOLEJNE ZWYCIĘSTWO NASZYCH

  Dnia 17.12.2018 r. w SP 2 Garwolin  odbył się finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej  w  kategorii  chłopcy klas IV-VI. Zwyciężyła   Publiczna Szoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.                                                          

  Wyniki meczów:

  Półfinał I: SP 5 Garwolin - SP Pilawa                9-8

  Półfinał II: SP 2 Garwolin – SP 5 Głosków        25-6

  Mecz o III miejsce: SP Głosków – SP Pilawa     8-13

  Finał : SP 5 Garwolin – SP 2 Garwolin               16-11

  Warto pogratulować wszystkim zawodnikom za wspaniałą rywalizację sportową jaka stworzyli podczas finałów.

  Opiekunowie Karol Zawadka i Maria Brzeźnicka, Zawodnicy: Jakub Szczawiński, Paweł Jasiński, Filip Wielgosz, Konrad Wasilewski, Mikołaj Kaczyński, Wojciech Szczawiński, Aleks Głowacz, Rafał Kowalski, Tomasz Kotlarski, Mikołaj Kuźma, Igor Paziewski, Szymon Masny.

    KOLEJNE ZWYCIĘSTWO NASZYCH - Obrazek 1

    

 • AUKCJA BOMBKOWA

  AUKCJA BOMBKOWA

  W I niedzielę Adwentu ( 2 XII ) w  parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej odbyła się Misyjna Aukcja Bombkowa, z której dochód przeznaczony został na pomoc parafii w Bulo Bulo w Boliwii. Uczniowie naszej szkoły już po raz 3 włączyli się w akcję bombkową na rzecz misji, wykonując piękne ozdoby choinkowe, które zostały sprzedane i wylicytowane podczas tej aukcji.

   

 • ŚWIĘTO SZKOŁY

  ŚWIĘTO SZKOŁY

  Dnia 10 grudnia 2018 obchodziliśmy  czterdziestą  pierwszą  rocznicę powstania naszej szkoły.  Święto  rozpoczęło się mszą  w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.  Po powrocie każda klasa udała się na zajęcia z wychowawcami. Ok godziny 11 wszyscy spotkali się na sali gimnastyczne,  gdzie pan dyrektor Jacek Zowczak pokrótce  opowiedział historię naszej placówki. Następnie odbył się uroczysty apel, przygotowywany przez uczniów klasy III B gimnazjum pod kierunkiem pani Katarzyny Gołębiewskiej.  Pokazywał on miłość i poświęcenie naszego patrona dla dzieci. Po wzruszającym spektaklu zgromadziliśmy  się na trybunach nowej hali sportowej. Oglądaliśmy mecze piłki nożnej uczniów klas piątych. Rywalizacja była bardzo zacięta.  Po zakończeniu zawodów mogliśmy wrócić do domu.  To był ciekawy i radosny dzień.

  Zuzanna Duchna klasa VI a 

   

           

   

     ŚWIĘTO SZKOŁY - Obrazek 1     

   

      ŚWIĘTO SZKOŁY - Obrazek 2

   

   

     ŚWIĘTO SZKOŁY - Obrazek 3

   

    ŚWIĘTO SZKOŁY - Obrazek 4

 • ZWYCIĘSTWO NASZYCH SZCZYPIORNISTÓW

  ZWYCIĘSTWO NASZYCH SZCZYPIORNISTÓW

  Dnia 07.12.2018 r. (piątek)  odbył się finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w piłce ręcznej - kategoria dzieci chłopcy klas IV-VI w Górznie.                                                                         

  Zwyciężyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

  Wyniki meczów:

  Półfinał I: SP Michałówka - SP Pilawa                    3-2

  Półfinał II: SP Górzno – SP 5 Garwolin                  16-17

  Mecz o III miejsce: SP Górzno – SP Pilawa            12-7

  Finał : SP 5 Garwolin – SP Michałówka                  12-5

  Warto wspomnieć o emocjonującym meczu półfinałowym pomiędzy SP Górzno – SP 5 Garwolin, w którym to zawodnicy do rozstrzygnięcia finalisty potrzebowali rozegrać dwie dogrywki 2x5 minut. Wynik spotkania zmieniał się co minut, a bramki wyrównujące były zdobywane w ostatniej sekundzie meczu lub dogrywki.

  Rząd górny: Karol Zawadka, Jakub Szczawiński, Paweł Jasiński, Filip Wielgosz, Konrad Wasilewski, Mikołaj Kaczyński, Wojciech Szczawiński. Rząd dolny: Nikodem Ozimek, Aleks Głowacz, Rafał Kowalski, Tomasz Kotlarski, Mikołaj Kuźma, Marcel Gietka, Adrian Rudzki (zawodników przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego).

      ZWYCIĘSTWO NASZYCH SZCZYPIORNISTÓW - Obrazek 1

 • ZWYCIĘSTWO NASZYCH PIŁKARZY

  ZWYCIĘSTWO NASZYCH PIŁKARZY

  Zawodnicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie wygrali finały Powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej w kategorii dzieci - chłopców klas IV-VI.  Wygrana dała im awans do półfinałów Regionu Siedleckiego. Półfinał ten rozgrywany był 8 listopada w Łochowie, na którym również zdobyli komplet punków, awansując do finałów regionalnych. Finały te rozegrane będą na wiosnę, a gospodarzem będzie zespół z SP 5 Garwolin.

  Rząd górny: Maksymilian Tryc, Konrad Wasilewski Filip Wielgosz, Paweł Jasiński, Bartłomiej Kędziorek, Mikołaj Kaczyński, Wojciech Szczawiński, Szymon Skwierz, Szymon Masny, Kacper Makaruk (zawodników przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego).

   

    

              ZWYCIĘSTWO NASZYCH PIŁKARZY - Obrazek 1

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

  5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy. To dzień, w którym można pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To  też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. 

  W naszej szkole wolontariusze spotkali się w środę 5.12 na 3 lekcji w jadalni szkolnej. Na spotkanie zaproszeni zostali uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego i uczniowie działający na rzecz Szkolnego Klubu Caritas.

  Na spotkanie zaproszona została Pani Agnieszka Janiec z Fundacji „Tętniące życiem”, która podzieliła się z uczniami informacjami, jak wygląda praca wolontariusza, jak zmienia się jego życie, gdy doświadcza pomagania innym. Na przykładach z życia zaczerpniętych dane nam było poczuć magię dobrej energii.

  Wspólnie zastanawialiśmy się nad słowami Wolontariat i Wolontariusz, szukaliśmy cech dobrego wolontariusza, dzieliliśmy się pomysłami na projekty i akcje wcielające w życie ideę pomagania innym, spróbowaliśmy wprowadzić w obieg szkolny hasło

  PODAJ DALEJ ! Zrób dla kogoś coś miłego, oderwij dla siebie jedną część biletu, a resztę przekaż dalej.

  Dziękujemy za obecność i aktywny udział w warsztatach.

  Opiekunowie  Caritas SU.

   

      MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA - Obrazek 1   

   

   

 • KIERMASZ MISIÓW

  KIERMASZ MISIÓW

  Do wszystkich uczniów- miłośników misiów ...

  Dziękujemy Wam za obecność na kiermaszu pluszaków podczas zabawy andrzejkowej (29.11). Wszystkie misie znalazły cieplutki i milutki domek. Uczennicom z Samorządu Uczniowskiego udało się zebrać 486,30 zł i pieniążki te przeznaczamy na podopiecznego Fundacji  „Zdążyć z pomocą”.  Dzięki Wam chłopiec będzie mógł uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym, albo w zajęciach usprawniających jego sensorykę.  

  Bardzo wszystkim dziękujemy.

  SU

    

      KIERMASZ MISIÓW - Obrazek 1

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.                                                                                                                                                            Kornel Makuszyński

     Dnia 23 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej  nr5 w Garwolinie odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej. 

    Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania   z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz  rozwijania umiejętności czytania.

     „Pasowanie na czytelnika” to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IVd – „Zamieszanie w świecie bajek”. Młodzi aktorzy zabrali widzów  w wyjątkową podróż  do krainy bajek.

      Następnie KSIĄŻKA przedstawiła swoje prośby. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie należy robić, czytając książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.

     By zostać czytelnikiem, uczniowie musieli zmierzyć się z literackimi zagadkami sprawdzającymi znajomość bohaterów baśni, bajek i wierszy. Po takim wprowadzeniu nastąpił moment pasowania.  Pani Wicedyrektor ogromnym „Wiecznym piórem” dokonała pasowania każdego z uczniów a na pamiątkę wtajemniczenia w świat pasjonujących lektur,  każdy otrzymał indywidualny identyfikator  i zakładkę do książki.

      Wszystkim naszym nowym czytelnikom życzymy, aby książki odkryły przed nimi świat tajemnic, przygód, niezwykłych emocji i wiedzy. Zapraszamy do naszej Biblioteki. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.           

   

          PASOWANIE NA CZYTELNIKA - Obrazek 1                     

   

          PASOWANIE NA CZYTELNIKA - Obrazek 2    

   

         PASOWANIE NA CZYTELNIKA - Obrazek 3

 • ZWYCIĘSTWO ANNY KOTLARSKIEJ

  ZWYCIĘSTWO ANNY KOTLARSKIEJ

  Wielki sukces Ani Kotlarskiej, czyli brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie w grze podwójnej dziewcząt. W dniach 22-25.11.2018 r. w Sianowie odbyły się IMPM. Ania wyruszyła na nie już w czwartek rano,  ponieważ musiała tego dnia po południu zagrać eliminacje do turnieju indywidualnego. Pomimo trudu podróży, po wygraniu dwóch meczy,  zameldowała się w turnieju głównym. W piątek rano Ania rozegrała mecz gry pojedynczej z  Katarzyną Kisielewską z Białegostoku. Walkę o medal Ania  wspólnie z Nikolą Nowińską rozpoczęły tego dnia po południu. Jeszcze raz gratulacje za osiągnięty wspaniały wynik. 

   

   

                                   ZWYCIĘSTWO ANNY KOTLARSKIEJ - Obrazek 1

   

              ZWYCIĘSTWO ANNY KOTLARSKIEJ - Obrazek 2

   

   

 • KIERMASZ PLUSZAKÓW

  KIERMASZ PLUSZAKÓW

  Dnia 22.11.2018 odbył się w szkole „Misiowy kiermasz radości” przygotowany i przeprowadzony przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego wspieranych przez wolontariuszy. Na I piętrze stanęły stoły pełne pluszaków, które znalazły się w naszej szkole dzięki życzliwości i dobroci uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy je do nas dostarczyli. W tym roku do akcji dołączyli także nasi koledzy i koleżanki z Hufca Pracy.

  Każdy uczeń chcący wesprzeć naszą akcję, przygotowaną dla Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, mógł zakupić cegiełkę w kwocie 5 zł, zakręcić kołem fortuny,  podejść do jednego z trzech stolików (czarny, czerwony i żółty, jak wskazywały kolory na kole fortuny) i  wybrać  dla siebie pluszaczka, który zawładnął sercem kupującego.

  Akcja Misiowa objęła swym zasięgiem uczniów klas młodszych oraz starszych. Przez trzy godziny lekcyjne korytarz na I piętrze pełen był kupujących. Uśmiechnięte twarze uczniów informowały organizatorów, że dużo radości może nam przynieść pomaganie innym. 

  Nasza największa szkolna maskotka Piątuś, także zachęcała do zakupów. Udało nam się zebrać ponad 1100 zł. za które zakupiliśmy 17 kompletów kolorowej pościeli dla dzieci. Pościel została przekazana na ręce Pani Magdaleny Książek w środę 28.11. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie, za każdego misia, za każde wydane 5 zł. 

   

      KIERMASZ PLUSZAKÓW - Obrazek 1

       

   KIERMASZ PLUSZAKÓW - Obrazek 2KIERMASZ PLUSZAKÓW - Obrazek 3

 • MARATON FILMOWY

  MARATON FILMOWY

  Dnia 16 listopada 2018 r. ok 20.00 zebraliśmy się w szkole, aby uczestniczyć w nocnym maratonie filmowym. Początkowo było trochę zamieszania. Dlatego moją klasę  4 c oraz 4 a nauczyciele przenieśli do sali  nr 10 na II piętrze. Najpierw nie byliśmy z tego zadowoleni, ale później złość nam przeszła, bo mogliśmy w klasie np. jeść przyniesione z domu przekąski, a na sali gimnastycznej nie można było tego robić. Oglądaliśmy różne filmy dla dzieci m.in.: dwie część „Shreka”, dwie część „Madagaskaru”. Każdy z uczniów miał ze sobą karimatę i śpiwór. Część dzieci oglądało dzielnie filmy do końca maratonu, a część usnęła w jego trakcie. Podczas pokazu filmowego mieliśmy kilka przerw, które przeznaczone były na wyjście do łazienki i rozprostowanie „kości”.

  Po maratonie byłem bardzo śpiący, ale i zadowolony. Bardzo mi się podobało i chętnie wybiorę się na taki  maraton jeszcze raz.

                                                                                            Bartosz Serzysko, klasa IV c   

         

   

            MARATON FILMOWY - Obrazek 1

   

          MARATON FILMOWY - Obrazek 2 

   

          MARATON FILMOWY - Obrazek 3

 • KONCERT ZESPOŁU LIMBOS

  KONCERT ZESPOŁU LIMBOS

         Dnia 08.11.2018 w czwartek, nasza klasa 6a, wraz z uczniami z innych klas poszliśmy na naszą nowo wybudowaną halę sportową, gdzie odbył się koncert zespołu Limbos. Był to koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed występem, lider zespołu przedstawił wszystkich muzyków, a następnie  zagrano kilka patriotycznych  melodii. Potem wokalista pięknym głosem, zaśpiewał jeszcze wiele patriotycznych pieśni. Niektóre znałam np.: "O mój rozmarynie" , inne słyszałam pierwszy raz. Utwory były bardzo melodyjne i łatwo wpadały w ucho. Na koniec występu wraz z zespołem, zaśpiewaliśmy hit lata 2018 r."Ja nie chce iść pod wiatr". Myślę, że wydarzenie to było bardzo udane. Melodyjne i patriotyczne słowa piosenek utkwiły mi w pamięci i myślę, że będę do nich wracać przy podobnych okazjach.

   

                                                                                                           Anna Balas klasa 6a

   

   

            KONCERT ZESPOŁU LIMBOS - Obrazek 1

   

            KONCERT ZESPOŁU LIMBOS - Obrazek 2

   

 • SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Dnia 9 listopada  2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie ubrani byli na galowo oraz mieli przypięte kotyliony. Na trzeciej godzinie lekcyjnej starsze klasy zebrały na małej sali gimnastycznej,  by wysłuchać pieśni patriotycznych śpiewanych przez kolegów i koleżanki. Po tym jak wszystkie klasy zaśpiewały już przygotowane pieśni, wszyscy wstaliśmy i wspólnie odśpiewaliśmy  ,,Rotę''.  Następnie dołączyliśmy do młodszych klas, które już czekały na nas na naszej nowo wybudowanej hali, by wspólnie z całą Polską o godzinie 11:11 wykonać  wyjątkową pieśń-hymn naszego pięknego kraju. Cała uroczystość została uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach. Jesteśmy dumni z tego, że stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości mogliśmy świętować wspólnie w naszej szkole.

   

                                                                                                                                      Zuzanna Maszkiewicz klasa 6a

   

   

  SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

   

  SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 2

   

  SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 3

   

  SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 4

 • FESTYN ZDROWIA

  FESTYN ZDROWIA

  Dnia 31 października, cała  społeczność szkolna wzięła udział w Festynie Zdrowia, który zajmuje ważne miejsce w kalendarzu imprez i  uroczystości szkolnych naszej szkoły. Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczy w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez naszych nauczycieli  wychowania fizycznego i Powiatową Straż Pożarną z Garwolina. Pierwszym punktem programu było udział w wykładzie na temat zagrożeń zatrucia czadem, który bezwonny i bezbarwny niepostrzeżenie powoduje omdlenia i utratę życia. Następnie uczniowie  mogli zmierzyć swoje BMI i dowiedzieć się,  jak dbać o swoje ciało i jak się odżywiać, by być silnym i zdrowym. Odbyły się również zajęcia praktyczne: jak układać ofiary wypadków  i jak udzielać pierwszej pomocy. Ostatnie warsztaty okazały się najważniejsze, ponieważ uświadomiły uczestnikom zajęć potrzebę udzielania pomocy każdemu poszkodowanemu. Uczniowie dowiedzieli się , że  nie wystarczy wezwać karetki do ofiary wypadku.  Aby zwiększyć szanse na przeżycie,  należy również udzielić jej pomocy np. wykonując masaż serca.  Uczestnictwo w zajęciach z pewnością podniosło świadomość uczniów dotyczącą wartości życia i potrzeby jego ratowania.

   

    FESTYN ZDROWIA - Obrazek 1

    FESTYN ZDROWIA - Obrazek 2

    FESTYN ZDROWIA - Obrazek 3  

       FESTYN ZDROWIA - Obrazek 4

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  PASOWANIE NA UCZNIA

  Zgodnie z  tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 im. J. Korczaka, dnia 5 października 2018r. odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Gdy zegar wybił godzinę 10.00 i wszystkie krzesła zostały zajęte, mistrz ceremonii, pan dyrektor  Jacek Zowczak powitał przybyłych gości:rodziców, uczniów i nauczycieli. Szczególnie gorąco powitał bohaterów uroczystości – trochę przestraszonych uczniów klasy I. Uroczystość zaczęła się od odśpiewania hymnu szkoły i złożenie ślubowania przez pierwszaków. Pasowanie wielkim ołówkiem było potwierdzeniem przyjęcia najmłodszej dziatwy do szkolnej rodziny. Uczniowie z dumą prezentowali otrzymane  dyplomy. Odprężeni i uśmiechnięci przyjmowali życzenia i prezenty. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Szkoda, że uroczystość Ślubowania zdarza się tylko raz w roku. Z niecierpliwością odliczamy dni do kolejnej…

   

    PASOWANIE NA UCZNIA - Obrazek 1

   

    PASOWANIE NA UCZNIA - Obrazek 2

 • SUKCESY LEKKOATLETÓW

  SUKCESY LEKKOATLETÓW

   Lekkoatletyczne medale Zuzanny Zalewskiej i Adama Skoczylasa.

  Zuzanna Zalewska  uczennica klasy 6a na zawodach lekkoatletycznych w Górkach pokonała ponad 50 startujących rywalek i otrzymała awans do Igrzysk Mazowieckich, które odbędą się wiosną przyszłego roku. Warto zaznaczyć, że kilka dni wcześniej  Zuzia zwyciężyła w eliminacjach powiatowych (Regionalne Igrzyska w Biegach na Przelaj)  i zajęła wysokie II miejsce. Uczeń naszej szkoły, Adam Skoczylas, który uczęszcza do klasy VII b, odniósł również wartościowy sukces, gdyż zdobył srebrny medal w Międzynarodowym Memoriale im. Jakimiaka w Siedlcach. Adam startował w rzucie dyskiem o wadze 1 kg, a uzyskany wynik 33…. dał mu cenny  tytuł wicemistrzowski. W zawodach startowali bowiem zawodnicy z 3 województw oraz liczne reprezentacje  szkół sportowych z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy.

   

  SUKCESY LEKKOATLETÓW - Obrazek 1SUKCESY LEKKOATLETÓW - Obrazek 2

 • CZYTANIE TO SAMA SŁODYCZ

  CZYTANIE TO SAMA SŁODYCZ

    Dnia 18.10.2018r. w ramach  programu  „PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH” nasza szkolna biblioteka zorganizowała po raz kolejny akcję „Czytanie to sama słodycz”. Akcja ma na celu,  zachęcanie uczniów do czytania książek. Za  wypożyczenie książki i wypowiedzenie przewodniego hasła „Książka to przyszłość”, uczniowie byli częstowani smacznym ciasteczkiem.  „Jest to bardzo fajna akcja – stwierdziła jedna z uczennic kl. IVd Paulina Winek- czytając nie tylko zdobywamy nową wiedzę, ale jeszcze dodatkowo otrzymujemy słodką przekąskę. Bardzo dobre połączenie.” Tego dnia  książki z naszej biblioteki wypożyczyło ponad 200 uczniów, a następnego dnia około 100. Chciałybyśmy również podziękować sponsorom: Panu Markowi Górskiemu oraz Tadeuszowi Górskiemu- właścicielom „Piekarni i Cukierni w Sulbinach” za miły gest w postaci przekazania przepysznych słodkich ciasteczek, które sprawiły uczniom tyle radości.

          

               CZYTANIE TO SAMA SŁODYCZ - Obrazek 1

                                              CZYTANIE TO SAMA SŁODYCZ - Obrazek 2

   

                                                                                                                                          

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
  08-400 GARWOLIN
  ul. J. Korczaka 10
  e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
  NIP: 826 10 44 561
 • (+25) 786-18-23
  lub 507 964 697