• WYCIECZKA DO CENTRUM KOPERNIKA

• Od pierwszych dni roku niezwykłym pociągiem do nauki i zdobywania wiedzy wykazały się klasy 6a, 6b i 6c, które wraz z opiekunami - panem Sławomirem Michalikiem oraz paniami Katarzyną Haczelą-Kalbarczyk, Magdaleną Kowaluk, Anną Fal i Kingą Szymanek - odwiedziły Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie zwiedzili mnóstwo przeciekawych wystaw, wzięli udział w ciekawych doświaczeniach oraz odwiedzili Planetarium, gdzie obejrzeli bardzo ciekawą projekcję filmową. To była niezapomniana wyprawa i na pewno wielu jej uczestników odwiedzi Centrum Nauki Kopernik jeszcze nie raz

• MASKI

• Z wielką dumą prezentujemy film "Maski" autorstwa uczniów klasy 8b, który zdobył 3. miejsce w Przeglądzie Filmów Profilaktycznych „Przemoc rówieśnicza – nie bój się o tym mówić” zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie!

Zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców do obejrzenia!

Przemoc rówieśnicza to poważny i niestety częsty problem. Dlatego musimy z nią walczyć wszyscy. Do rodziców i nauczycieli należy edukowanie i uwrażliwianie dzieci na krzywdę ludzką, zaś od samej młodzieży zależy, czy będzie umiała tę naukę wykorzystać i budować rzeczywistość opartą na życzliwości i empatii.

My już wiemy, że uczniowie klasy 8b, wiedzą, co w życiu jest ważne, a ich film pomoże tę wiedzę rozpropagować wśród uczniów naszej szkoły.

Link do filmu:

• SZLACHETNA PACZKA-RAZEM ZROBLIŚMY DOBRO!

• W tym roku 17012 rodzin w potrzebie otrzymało Szlachetne Paczki. Tradycyjnie i nasza szkoła właczyła się  do akcji i przygotowywała paczkę dla samotnej mamy z dwójką dzieci.

Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuje nauczycielom, rodzicom i uczniom za udzielenie potrzebnego wsparcia rodzinie Pani  Ani. To dzięki  sercom  darczyńców święta tej rodziny będą spokojne i radosne. Okazana pomoc zabezpieczyła  kluczowe potrzeby rodziny: żywność, środki chemiczne, ubrania, pościel, koce, kołrdy, poduszki i inne niezbędne rzeczy. Zebrano 3800 zł, za które kupiono: węgiel, piłę spalinową,  ubrania i buty. Rodzina otrzymała 33 paczki, których wartość wyniosła ok 4,5 tysiąca.

W życiu każdego  człowieka pojawiają się kryzysowe sytuacje, w których pomoc innych osób jest bezcenna.  „Nie wolno zostawiać świata takim jakim jest” w myśl tej sentencji autorstwa Janusza Korczaka,  biorąc udział w tej akcji,  zmieniamy świat  nie tylko rodziny Pani Ani, ale również świat każdego z nas. Dziękujemy!

Szkolny Klub Wolontariusza