Nawigacja

Archiwum z roku szk. 2014/15

 

KONKURSY WIEDZY 2014/15

KONKURSY ogólnopolskie:

  • Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” – Mateusz Biernacki klasa 6a – FINALISTA  w województwie mazowieckim
  • Ogólnopolska Olimpiada Franciszkańska wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe – Adam Jasiński – 5m w Diecezji Siedleckiej, natomiast w Dekanacie Garwolińskim - Grzegorz Cybulski – I m, Adaś Jasiński – II m, Aleksandra Kowalczyk – III m
  • Ogólnopolski Konkurs matematyczny „Kangur” –  Laureat Piotr Michalik kl.2a SP, wyróżnienia  w  klasach 1-3 SP– Tomek Kotlarski, Norbert Śwital,  Zawadzki August, Markowski Kacper,  w kat. klas 4-6  wyróżnienia- Gąsowski Jakub, Łagowski Maksymilian, Jędrzejewski Maciek, Rękawek Wiktoria, Jastrzębska Paulina
  • Ogólnopolski Konkurs Języka  angielskiego „Galileo”- Laureat  w gimnazjum– Joanna Różycka kl. 2b Gim .        W kat.  klas 4-6 Anna Kotlarska - 4c, Julia Maśniak -5a,  Maciek Bieniawski -6b, wyróżnienia – Szymon Brzozowski - 4a, Paweł Skierkowski - 4a, Marta Wróbel - 5a, Zuzia Ziółek - 6b
  • Ogólnopolski Konkurs „Zuch” – test zintegrowany w klasach 1-3 SP dyplom laureata otrzymali : K. Więsław, J. Brzozowski, N. Talarek, K. Kaczorowska, P. Michalik, K. Falkiewicz, K. Markowski, J. Przybysz
  • Rejonowy Konkurs Piosenki Patriotycznej  ( Siedlce)– I miejsce Ola Tudek – kl. 4c

KONKURSY powiatowe i miejskie:

  • XVIII Powiatowy Konkurs Historyczny „ Polska w okresie 20-lecia międzywojennego 1918-1939”  - III miejsce – Mateusz Biernacki kl.6a
  • Powiatowy Konkurs Historyczny  „Polska Piastów” – II miejsce Mateusz Biernacki kl. 6a
  • Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS –II miejsce Julia Moch kl. 3a Gim
  • Powiatowy konkurs „Odzyskana natura” – wyróżnienie  dla szkoły za zbiórkę surowców wtórnych
    • Miejski konkurs BRD – II miejsce drużynowo ( Tomek Zowczak, Tomek Jodłowski, Dominik  Wysocki) w kat Gimnazjum i II w kat. Szkoła Podstawowa –(Paulina Jastrzębska, Wiktoria Poszytek, Wasilewski Adrian, Kamil Piesio –kl.6
    • Powiatowy Konkurs Piosenki „Eurowizja 2015” –  I miejsce – Ola Tudek kl. 4c SP, III miejsce Wiktoria Piorun – kl. 4a SP  oraz wyróżnienie – Karolina Zdziarska kl.3c Gim
    • Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Karola Makuszyńskiego – II miejsce  Ola Tudek 4c, wyróżnienie Maja Puczyńska kl. 5c
    • Powiatowy Konkurs Ortograficzny – III miejsc Klaudia Bajera 3a gimnazjum
    • Powiatowy Konkurs Plastyczny  dla klas 1-3 SP „Inni ale tacy sami” – I miejsce Maja Pielak, Wyróżnienie : Agata Kozłowska, Kuba Brzozowski, Maciek Gontarz
    • Parafialny Konkurs „ Popiełuszko – człowiek prawdy, który zło dobrem zwyciężał” wyróżnienie w kl.1-3 – Nizińska Roksana, Ryszard Zawadzki, Witak Laura . W kat. Klas 4-6  wyróżnienie  Patryk Przybysz i Kasia Baran. W Gimnazjum – I miejsce  Tomasz Zowczak za prezentację multimedialną

 

Osiągnięcia sportowe w roku szk. 2014/15

ZAWODY SPORTOWE

Podopieczni p.Bogdana Brzeźnickiego wyróżnili się następującymi osiągnięciami:

GIMNAZJUM

  •  W Powiatowych IMS w unihokeja I i III miejsce drużynowo w powiecie garwolińskim,
  • W Regionalnych IMS w unihokeja III miejsce w regionie siedleckim,
  • W Powiatowych IMS w LA- I miejsce Piotr Domański w pchnięciu kulą, I miejsce Mikołaj Kowalski w biegu na 400 m

SZKOŁA PODSTAWOWA

  • w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej – I miejsce w powiecie garwolińskim, VII miejsce w regionie siedleckim,
  • w Powiatowych IMS w piłce ręcznej- II miejsce w powiecie garwolińskim,
  • w Powiatowych IMS w unihokeja- I miejsce w powiecie garwolińskim,
  • w Powiatowych IMS w piłce nożnej halowej –I miejsce w powiecie garwolińskim,
  • w Powiatowych IMS w czwórboju LA –II miejsce w powiecie garwolińskim,
  • w Regionalnych i Mazowieckich IMS w unihokeja – I miejsce w regionie siedleckim,
  • VII miejsce w Mazowieckich IMS w Radomiu,
  • w Turnieju piłki nożnej „Sokolik” –I miejsce w powiecie garwolińskim.

 

Podopieczni p.Zofii Kisiel i Izabeli Nierwińskiej wyróżnili się następującymiosiągnięciami:

  • I m. drużynowo w klasach I-IV SP w Regionalnych Zawodach w Gimnastyce w Siedlcach
  • II m. w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Legionowie, indywidualnie I m. zajęła Gora Gabriela- 4a
  • III m.  Mistrzostwa Polski Cheerleaders 2015 w Łącku- SP
  • III m.  Mistrzostwa Polski Cheerleaders 2015 w Łącku- GIM.

Podopieczni p.Karola Zawadki wyróżnili się następującymi osiągnięciami:

Pływanie

Gimnazjum

  • I m. w powiecie w stylu grzbietowym i I m. w stylu dowolnym zajął Patryk Kot- 1b
  • I m. w powiecie w stylu klasycznym i II m. w stylu dowolnym zajęła Dominika Rękawek- 3a

SP

  • 3 złote medale w zawodach regionalnych i 3 złote medale w zawodach powiatowych zdobyła Julia Zackiewicz- 6a
  • II m. w powiecie zajęła Olga Kruszelnicka- 6a
  • IV miejsce w regionie i I m. w powiecie zajął Maciej Jędrzejewski- 5c

     Piłka nożna

Gimnazjum

  • I m. w powiecie i I m. w regionie w zawodach Coca-Cola Cup uzyskując tym samym awans do finałów wojewódzkich

SP

  • I m. w powiecie i II m. w regionie w zawodach „Sokolik 2015”
  • I m. w powiecie i I m. w regionie w zawodach o puchar Premiera Tuska i awans do finału

 

Podopieczni p. Artura Kaczyńskiego wyróżnili się następującymi osiągnięciami:

  • IV m. w powiecie w unihokeju dziewcząt
  • III m. w powiecie w piłce nożnej chłopców „Sokolik 2015”

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
    08-400 GARWOLIN
    ul. J. Korczaka 10
    e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
    NIP: 826 10 44 561
  • (+25) 786-18-23
    lub 507 964 697