• WARSZTATY TEATRALNE

• Niedawno nasza wychowawczyni Katarzyna Haczela-Kalbarczyk zorganizowała nam udział w warszatach teatralnych u Pani Izabeli Rękawek. Nie mogliśmy się doczekać tego wyjścia. 21 lutego całą klasą  6 c udaliśmy się do siedziby teatru  w SP nr 1 w Garwolinie. Atmosfera tego miejsce od razu nas  urzekła. Ogromna sala ozdobiona mnóstwem rekwiztytów teatralncyh i strojów zrobiła na nas duże wrażenie. Wzięliśmy udział w wielu ćwiczeniach i zabawach tealtralnych, które rozluźniły nasze ciała i przygotowały do wejścia w role. Na dwie godziny przenieśliśmy się do innego świata,  w którym wszystko jest możliwe.To było cenne doświadczenie.

• KONCERT FILHARMONII NARODOWEJ

• Nasi uczniowie kolejny raz mieli okazję wziąć udział w koncercie Filharmonii Narodowej, który odbył się w poniedziałek 4 marca w naszej szkole.

Niepowtarzalna w swym brzmieniu muzyka Ameryki Łacińskiej oraz bogactwo rytmów tanecznych wyrażających wielkie emocje i temperament mieszkańców tej części świata z pewnością nie tylko zainteresowały, ale również zachwyciły naszą publiczność...

Odbyliśmy wraz z artystami wspaniałą wyprawę do Brazylii, na Kubę i do Argentyny, gdzie mogliśmy doświadczyć tego, jak miejscowe tańce tworzą barwną mozaikę rytmów i melodii.

Niepowtarzalny klimat koncertu podkreślały kostiumy, wspaniałe choreografie i bogate brzmienie instrumentów perkusyjnych.

Dzieci poznały takie instrumenty jak cajon, bongosy, a także dowiedziały się, jaka jest różnica pomiędzy tamburynem a bębenkiem baskijskim.

Jak zawsze gromkie brawa widowni stanowiły najlepszą formą recenzji koncertu. Czekamy na kolejne doznania artystyczne, które już 8 kwietnia!