• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• W ramach projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" 25 listopada 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie wraz z nauczycielami - p.Weroniką Ochnio-Bryzek oraz p. Katarzyną Przybysz świętowały Dzień Pluszowego Misia. Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Burmistrz Miasta Garwolin - Pani Marzena Świeczak oraz przewodniczący Rady Rodziców - Pan Marek Łagowski. Pani Burmistrz przedstawiła najmłodszym znanego bohatera bajki - Misia Uszatka, a także zapoznała je z bohaterami opowiadania "Przyjaciele", znajdującymi się w książce Czesława Janczarskiego, pt. "Miś Uszatek". Podczas spotkania nie zabrakło wielu atrakcji. Dzieci wykonywały rysunek swojego ulubionego misia oraz nadawały mu imię. Dająca im ogromną radość była "Misiowa loteria fantowa". Każde dziecko kupiło los, zakręciło kołem i wylosowało pluszaka. Pani Burmistrz i Pan Łagowski również wzięli udział w zabawie, a także podarowali na rzecz dzieci z Hospicjum przyniesione misie. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w tym szczególnym dla nich dniu. Wszyscy uczestniczy otrzymali drobne upominki.