• Europejski Dzień Języków

• Z okazji Europejskiego Dnia Języków (26.09) nauczyciele języków obcych zaprosili uczniów do udziału w konkursie "Z językami zajdziesz dalej" Uczniowie mieli zaprojektować skarpetki wg własnego pomysłu, korzystając jedynie z hasła konkursowego i swojej wiedzy na temat kultury i języka wybranych przez siebie Państw.W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 3c SP, 3a SP oraz uczniowie z klas V, VI, VII i VII SP w sumie 36 osób.Rozdanie nagród i wręczenie dyplomów miało miejsce 26.11.2019 i wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie i podpisały swoje prace otrzymały dyplomy oraz drobne nagrody.Prace uczniów były wywieszone na łączniku i można je było oglądać do 30.11.2019

• Misiowy Kiermasz

• KIERMASZ MISIOWY w dniach od 8 do 22 listopada 2019r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza prowadzili zbiórkę maskotek wśród uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.Finałem tych działań był „Kiermasz Misiowy”, który odbył się w „Dniu Pluszowego Misia” czyli 25 listopada. Każdy kto chciał wspomóc akcję, mógł kupić za niewielką kwotę pluszaka.Dochód zostanie przeznaczony na zakup piżamek dla dzieci, podopiecznych Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazanie serca i włączenie się w pomoc.Dzięki Wam zebraliśmy aż 1268,60 zł.

Tu jeszcze krótka informacja z dnia 26.11.2019. Tego dnia odwiedziła nas Pani Magdalena Książek z OTOPu i oddelegowani uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariusza oraz Samorządu Uczniowskiego wręczyli zakupione piżamki dla dzieci. Pozostałe pieniążki uzyskane na kiermaszu zostały przelane na konto Hospicjum Domowego Empatia. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie i chętnie przyłączyli się do akcji.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

•   Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

Dnia 26 listopada 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej  nr 5 w Garwolinie odbyło się pasowanie uczniów klas I na Czytelnika Biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz  rozwijania umiejętności czytania. „Pasowanie na czytelnika” to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie muzyczno-teatralne, przygotowane przez uczniów klasy Vd – „ Witajcie w naszej bajce”. Młodzi aktorzy zabrali widzów  w wyjątkową podróż  do krainy bajek.

Następnie KSIĄŻKA przedstawiła swoje prośby. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie należy robić, czytając książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. By zostać czytelnikiem, uczniowie musieli zmierzyć się z literackimi zagadkami sprawdzającymi znajomość bohaterów baśni, bajek i wierszy. Po takim wprowadzeniu nastąpił moment pasowania.  Pani Dyrektor wraz z Panią Wicedyrektor ogromnymi „Wiecznymi piórami” dokonały pasowania każdego z uczniów a na pamiątkę wtajemniczenia w świat pasjonujących lektur,  każdy otrzymał indywidualny zestaw: kartę pracy do czytania, naklejki  i zakładkę do książki.

Wszystkim naszym nowym czytelnikom życzymy, aby książki odkryły przed nimi świat tajemnic, przygód, niezwykłych emocji i wiedzy. Zapraszamy do naszej Biblioteki. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Grażyna Wiałow

Monika Kondej