• DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

•  26 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie mogli bawić się przy pięknie udekorowanej sali według własnego pomysłu, dominowały kolorowe balony, serpentyny.

Jak tradycja nakazuje na uroczystości andrzejkowej nie zabrakło zabaw  przy pomocy animatorów z klas IV-VIII. Dzieci mogły skorzystać ze stanowisk malowania buzi na których kreatywność w tworzeniu najbardziej znanych postaci z bajek, zwierząt, kwiatów urzeczywistnili na dziecięcych buziach uczniowie z klasy 7b Mikołaj Kaczyńska, Masny Szymon oraz uczennice z klasy 7a Anna Lipińska, Zuzanna Duchna, Róża Ragus, Zuzanna Wawer,  z klasy 8a Gabriela Walicka.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego bacznie obserwowali bawiących się uczestników dyskoteki aby pod koniec wyłonić zwycięzców. Królową Balu została Jagoda Dziubak z klasy III b a Królem Balu Jakub Błachnio z klasy III a.

Serdecznie gratulujemy!

Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.

• SZKOLNE MIKOŁAJKI

• 6 grudnia w szkole nr 5 szukał dzieci święty Mikołaj. Był na wszystkich piętrach,  aż usłyszał głos pięknie śpiewających dzieci. Uczniowie z klasy 2 d pod opieką pani Ani Szewczyk przygotowali wspaniałe świąteczne przedstawienie,  a czekające na Świętego Mikołaja dzieci włożyły czerwoną czapeczkę -  symbol przybyłego gościa.  Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały od świętego Mikołaja prezenty. Elfy i Śnieżynki bardzo się natrudziły niosąc worki, prezenty były śliczne  i wymarzone. Gość jednak musiał ruszyć w dalszą drogę ale wspomniał, iż takiego miłego przyjęcia z sercem, życzliwością dawno w żadnej szkole nie doświadczył. Mamy nadzieję, że za rok znów nas odwiedzi.

Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował konkurs mikołajkowy,  w którym pytania dotyczyły Świętego Mikołaja za każdą dobrą odpowiedź uczestnicy mogli otrzymać słodką niespodziankę. Chętnych do konkursu było bardzo dużo,  co bardzo nas cieszyło.

Uczniowie i Opiekunowie Samorządu

• Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Koszykówce

• W dniu 13 grudnia 2019 r. na Hali Stulecia przy Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w Mini Koszykówce chłopców. W turnieju uczestniczyły cztery najlepsze drużyny z powiatu garwolińskiego: SP 2 Garwolin, SP Pilawa, SP Maciejowice i SP 5 Garwolin. Nasz reprezentacja szkolna wystąpiła w składzie: Eryk Dziubak, Bartek Janiec, Bartłomiej Kędziorek, Adam Kozłowski, Szymon Majsterek, Maksymilian Piłka, Kamil Przybysz, Dawid Pudło, Oskar Proczek, Szymon Skwierz, Kacper Szlendak, Kacper Więsław i Bartek Paziewski. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli brązowe " krążki", a najlepszym zespołem okazała się drużyna SP Pilawa. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i mimo słabszych warunków fizycznych w stosunku do pozostałych drużyn pokazali charakter i ducha walki.

• FINAŁ SZKOLNYCH IGRZYSK DZIEWCZĄT W MINI KOSZYKÓWCE

• W dniu 11.12.2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie rozegrano Finał Szkolnych Igrzysk Dziewcząt w Mini Koszykówce na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie: Zuzanna Głaszczka, Alicja Mikulska, Jowita Ositek, Amelia Magnuska, Oliwa Pałysa, Julia Miętkowska, Weronika Duchna, Weronika Sitek, Maja Michalik, Sandra Sadowska, Julia Polniak i Weronika Łagowska. W finale turnieju zagrały 4 najlepsze drużyny z powiatu garwolińskiego: SP 2 Garwolin, SP Pilawa i SP Maciejowice. Wszystkie zespoły nie miały okazji nigdy wcześniej ze sobą rywalizować, więc ciężko było wytypować faworyta, ale turniej pokazał, że najlepszą ekipa okazała się drużyna reprezentująca naszą szkołę. Dziewczyny pewnie odniosły trzy zwycięstwa z rzędu i stanęły na najwyższym stopniu podium, a na ich szyjach zawisły złote medale. Drużyna naszej szkoły będzie reprezentowała powiat garwoliński na kolejnym szczeblu, tym razem rozgrywek regionalnych.

Wierzymy w ich kolejne powodzenie, choć poziom będzie znacznie wyższy, ale dziewczyny obiecały, że zrobią wszystko,  by stanąć na podium. Życzymy powodzenia!