• SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

• Wtorek 6 lutego obfitował w naszej szkole w wiele ekscytujących wydarzeń. Wieczorem uczniowie bawili się na zabawie karnawałowej, zaś w ciągu dnia, oprócz jak zwykle bardzo bardzo ciekawych i niezwykle zajmujących lekcji , czekała na nich jeszcze jedna atrakcja - spotkanie z podróżnikiem! Naszą szkołę odwiedził pan Dariusz Rochecki, podróżnik z grupy „TRZASK”, i zabrał ze sobą wszystkie dzieci w fascynującą podróż do malowniczej Kenii. Uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat tego kraju, jego mieszkańców, zwyczajów w nim panujących, obejrzeli ciekawą prezentację ukazującą kenijską faunę i florę, tradycyjne stroje i potrawy. Wszyscy dobrze się bawili, mogąc wręcz poczuć egzotyczne ciepło w środku zimy!

• WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

• W poniedziałek  5 lutego w naszej szkole odbył się kolejny koncert Filharmonii Narodowej pod tytułem "Witajcie w naszej bajce" .Mogliśmy przekonać się, że rzeczywistość może być zaczarowana ... piosenką. Przyglądając się niezwykłej szkole, Akademii, prowadzonej przez ekscentrycznego nauczyciela - Ambrożego Kleksa dowiedzieliśmy  się jak należy rozmawiać z psem oraz jakie dziwy i cuda są ukryte na Wyspach Bergamutach.Odwiedziliśmy także ogród zoologiczny i jego barwnych mieszkańców.Jak zawsze publiczność podziękowała artystom gromkimi brawami.

• WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

• Drodzy uczniowie i rodzice!!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin akcji: 1.02.2024 r. – 15.03.2024 r.

Miejsce akcji: Parking obok Hali Stulecia (obszar wyznaczony)

przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie

PARTNERZY AKCJI:

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00

e-mail:eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK.

• Rekrutacja 2024/25

• Rozpoczynamy proces rekrutacyjny do klasy I oraz oddziału przedszkolnego na kolejny rok szkolny 2024/2025. Terminy składania wniosków:

• Klasa I: 5 lutego - 16 marca
              • Oddział przedszkolny: 26 lutego - 8 marca

Formularze rekrutacyjne oraz zarządzenie Burmistrza Miasta ws. rekrutacji wraz z harmonogramem dostępne jest w dziale Rekrutacja.