• Mamy pełnowymiarową halę
      • To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem”
        Paolo Coelho

We wrześniu 2018 roku oddano do użytku nowo wybudowaną pełnowymiarową halę sportową. W listopadzie 2018 roku hala otrzymała imię HALA STULECIA.
      • Strefa relaksu
      • Dnia 1 września 2020 roku około godziny 12:00 strefa relaksu w "piątce" została oficjalnie otwarta. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Marzena Świeczek Burmistrz Miasta Garwolina wraz z Panią Jadwiga Mańkowską Kierownikiem Wydziału Oświatowo Społecznego Urzędu Miasta Garwolina. Nie zabrakło również naszych sponsorów: Pani Marleny Rękawek, Pana Rafała Sterny oraz Pana Radosława Leszek.
      • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
        Nasza szkoła - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie otrzymała kwotę 231 300,00 zł.
        Więcej informacji można uzyskać klkając w tytuł
    • MISJA SZKOŁY

"Pozwólmy dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy”                                                                                                                   J. Korczak
        • Sympatyczni pracownicy
        • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
        • Zorientowani na sport
        • "W zdrowym ciele zdrowy duch".

Uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy nie tylko w zawodach powiatowych, wojewódzkich ale także na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.
        • Dostęp do komputerów
        • Uczniowie mają możliwość podnoszenia kompetencji informatycznych. Posiadamy dwie pracownie komputerowe, w każdej pracowni komputer z dostępem do Internetu oraz projektor
        • Bogata biblioteka
        • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece