Nawigacja

liczba odwiedzin: 913768

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
  08-400 GARWOLIN
  ul. J. Korczaka 10
  e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
  NIP: 826 10 44 561
 • (+25) 682 28 33
  lub 507 964 697

BIP SZKOŁY

Biuletyn Informacji Publicznej - Link

Dziennik lekcyjny

System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce umożliwia uczniom i rodzicom bieżące śledzenie postępów w nauce.

Dziennik elektroniczny

Galeria zdjęć

Wiadomości

Podręczniki rok. szk. 2021/22

Wykaz podręczników [pdf]

Uwaga: Uczniowie otrzymają podręczniki w szkole z wyjatkiem podręczników do religii, wychowania do życia w rodzinie oraz do dodatkowego języka w klasach 4, 5 i 6 Szkoły Podstawowej (j. niemiecki lub j. rosyjski)

Wtorek 28.09.2021

NAJLEPSI UCZNIOWIE W ROKU SZK. 2020/21


   KLASY IV - VIII

 
   
Zuzanna Maszkiewicz
śr. 6,00
  Adrian Kęder
śr. 5,77
   
 
   
Barbara Winek
śr. 5,69
  Natalia Dobrowolska
śr. 5,69
   

 

EWD G5 najlepsze w powiecie

Najbardziej miarodajną oceną efektywności pracy szkoły wg ekspertów  jest EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Wskaźniki EWD uwzględniają wyniki egzaminów zewnętrznych (np. gimnazjalnych) oraz przyrost wiedzy uczniów w trzyletnim procesie edukacyjnym.

 Wskaźniki EWD Gimnazjum nr 5 w Garwolinie ze wszystkich części egzaminu gimnazjalnego za ostatnie trzy lata (2014-2016) pokazują, że szkoła osiąga wyższe wyniki od średnich krajowych oraz uzyskuje dodatni przyrost umiejętności uczniów (ok. 4%). Osiągnięcia te plasują nasze gimnazjum w kategorii "SZKÓŁ SUKCESU".

Analizując wskaźniki EWD innych szkół zamieszczone na stronie http://ewd.edu.pl/wskazniki/gimnazjum można zauważyć, że szkoła nasza osiągnęła najlepszy wynik EWD w powiecie garwolińskim z wyjątkiem szkół, które segregują uczniów (przyjmują do szkoły tylko uczniów z bardzo dobrymi wynikami na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej)

Wykres EWD z części humanistycznej Gimnazjum nr 5
w latach 2014 - 2016

 Wykres EWD z części matematyczno - przyrodniczej Gimnazjum nr 5
w latach 2014 - 2016

Sukces Macieja Łyżwińskiego

IV MIEJSCE W POLSCE
MACIEJA ŁYŻWIŃSKIEGO

W dniach 6 - 8 czerwca 2013 roku w Warszawie odbył się finał XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Nasz uczeń z klasy VIc – MACIEJ ŁYŻWIŃSKI zajął IV miejsce w Polsce w klasyfikacji generalnej wśród uczniów szkół podstawowych. (I miejsce w konkurencji – Pieśni Patriotyczne oraz I miejsce w konkurencji - Zabytki Historyczne) !!! BRAWO MACIEK !!!

NAJEPSZY WYNIK Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO


W kwietniu 2016 roku uczeń klasy 3a Tomasz Zowczak uzyskał najlepszy łączny wynik podczas egzaminu gimnazjalnego (585% na 600% możliwych). Na wynik ten złożyły się osiągnięcia:

 • część humanistyczna:
  język polski - 100%,
  historia i wos - 94%
 • część matematyczno - przyrodnicza:
  matematyka - 100%,
  przedmioty przyrodnicze - 93%
 • część językowa:
  j. angielski podstawowy - 98%,
  j.angielski rozszerzony - 100%

 

W kwietniu 2018 roku uczennica klasy 3a Paulina Jastrzębska wyrównała najlepszy wynik Tomka (585% na 600% możliwych). Na wynik ten złożyły się osiągnięcia:

 • część humanistyczna:
  język polski - 97%,
  historia i wos - 97%
 • część matematyczno - przyrodnicza:
  matematyka - 93%,
  przedmioty przyrodnicze - 100%
 • część językowa:
  j. angielski podstawowy - 100%,
  j.angielski rozszerzony - 98%


GRATULUJEMY !!!
CZEKAMY NA PODOBNE I LEPSZE WYNIKI

ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW 2021/2022

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 ogłasza nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2021/2022. Poniżej zamieszczamy formularze rekrutacyjne oraz harmonogram rekrutacji:

• zgłoszenie dziecka z obwodu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie [PDF] 

• wniosek o przyjęcie dziecka spoza obwodu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie [PDF]

• ogólna klauzula informacyjna RODO dla rodziców kandydatów do PSP nr 5 w Garwolinie [PDF]

W związku z sytuacją epidemiologiczną otwieramy przyjmowanie skanów/zdjęć wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych na adres skrzynki mailowej: 

rekrutacja@zs5garwolin.pl

Granice obwodu szkoły:

od północy: granice Miasta Garwolina, od wschodu: ul. Kościuszki nr parzyste od nr 40 i nieparzyste od nr 51, od południa: ul. Jana Pawła II, Młyńska od nr 1 do nr 13 i od nr 2 do nr 18, Sienkiewicza od nr 1 do nr 31 i od nr 2 do nr 4, Łąkowa, Bajkowa, II Armii Wojska Polskiego, Batalionów Chłopskich, 1 Pułku Strzelców Konnych, Armii Krajowej, Poligonowa do granicy Miasta Garwolina, od zachodu: granica Miasta Garwolina.

 

Wiadomości

 • 8 października w naszej szkole po raz pierwszy odbędzie się Szkolny Turniej Rummikub. Rummikub jest grą polegającą na pozbyciu się wszystkich kostek ze swojej tabliczki. Więcej o grze możesz przeczytać na stronie https://rummikub.pl/o-grze/ . Do udziału w turnieju zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły. Dwie najlepsze osoby w turnieju uzyskają awans na X Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub, które odbędą się 22 października 2021r. w Sztumie. Zgłoszenia do turnieju można dokonać przez formularz https://forms.gle/N4JvWKPSF2qWDYTr7 Aby sprawdzić czy udało ci się zapisać wejdź w link poniżej https://docs.google.com/spreadsheets/d/1i22F30XyRXeLAYajVhR2munlHLbhEhG7IU-22YOy-Lc/edit?usp=sharing. Jeśli nie umiesz jeszcze grać w Rummikub, a mimo tego chciałbyś wziąć udział w turnieju zaznacz Tak, chcę nauczyć się grać w ostatnim pytaniu. Jeśli zaś umiesz grać w Rummikub ale chcesz doskonalić swoje umiejętności zaznacz Tak, chcę grać aby podnieść swoje umiejętności. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć listę osób chętnych do nauki gry i wybrać dogodny do tego termin. Możesz również doskonalić swoje umiejętności grając online (przez aplikację na telefon lub na komputerze https://rummikub-apps.com/) z osobami z całego świata. Zgłoszenia przyjmujemy do 28.09.2021, aby jak najszybciej rozpocząć naukę gry.

 • Plan rozpoczęcia roku szkolnego 2021-2022

  Środa - 01.09.2021

  Godzina 8:00 - zapraszamy chętnych na Mszę św. w intencji społeczności szkolnej w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej.

  Z uwagi na konieczność zachowania zasad reżimu sanitarnego nie planujemy uroczystego spotkania całej społeczności szkolnej z dyrekcją. Spotkanie z dyrekcją odbędzie się tylko dla klas nowopowstałych – czyli 0, 1, 4.

  Spotkanie z dyrekcją i wychowawcą:

  • klasy I - godz. 9:00 - hala sportowa
  • klasy IV - godz. 10:00 - boisko, następnie sala
  • oddział "0"
 • Podręczniki

  Zamieszczamy wykaz podręczników [pdf] na rok szkolny 2021/22.

  Jednocześnie przypominamy, że uczniowie otrzymają podręczniki w szkole z wyjątkiem podręczników do religii, wychowania do życia w rodzinie oraz do dodatkowego języka w klasach 4, 5 i 6 (j. niemiecki lub j. rosyjski).

 • Uczniowie przyjęci do klasy I i IV w roku szkolnym 2021/2022

  Publikujemy informację o uczniach przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2021/2022 z podziałem na klasy i wychowawców: wyświetl listę [pdf].

  Jednocześnie zamieszczamy wyprawkę dla Pierwszoklasisty: pobierz listę z wyprawką [pdf]

  Aktualizacja:

  Zamieszczamy aktualne listy uczniów klas IV z podziałem na klasy i wychowawców: wyświetl listy klas 4 [pdf]

 • KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "THE BIG CHALLENGE”

  Dnia 14 kwietnia 2021 r odbyła się kolejna edycja międzynarodowego konkursu z języka angielskiego „The Big Challenge”, tym razem w formie zdalnej. Uczniowie na różnych poziomach językowych sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując test on-line. W konkursie wzięło udział 57 uczniów.

  Największy sukces osiągnęła Zofia Baduchowska z klasy 6b.Dziewczynka zajęła I miejsce na poziomie 2 oraz uzyskała najlepszy wynik w szkole, co dało jej 2 miejsce w regionie (342,50 punktów na 350 możliwych do zdobycia)

 • SZKOLNY KONKURSU MINECRAFT

  Chyba każdy z nas słyszał tej gry komputerowej jaką jest Minecraft. Daje ona możliwość kreowania obiektów 3D z bloków. Gracze mogą stworzyć wszystko, ogranicza ich tylko wyobraźnia...

  Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs polegający na wybudowaniu budynku naszej szkoły w świecie gry Minecraft. Konkurs trwał od 1 do 12 czerwca i podzielony był na 3 kategorie wiekowe. Należało przesłać filmik ukazujący szkołę nr 5. Liczyła się dokładność w odwzorowaniu budynku szkoły i jej otoczenia.

  Wiele nadesłanych prac zadziwiło i zachwyciło jury - znawców gry Minecraft. Prace oceniali uczniowie klas 8: Wiktoria Krupa, Piotr Michalik i Mikołaj Kaczyński. Najlepsze prace wyróżniono dyplomami i upominkami.

 • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

  Dzień 16 czerwca 2021 roku był towarzyskim sprawdzianem dla młodych szachistów, w którym mieli prawdziwą szansę, aby przetestować swoje umiejętności myśli strategicznej na czarno-białej szachownicy. Zawody, które odbyły się na „małej sali”, były pierwszym turniejem szachowym nowej edycji, która odbyła się w SP nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie. Cieszymy się, że ta idea został zapoczątkowana. W turnieju brało udział 60 uczestników w trzech grupach wiekowych: klasy 1-3 ( 22 uczniów) ; 4-6 ( 14 uczniów); 7-8 ( 24 uczniów). Organizatorem zawodów był Samorząd Szkolny, a pomocą i doświadczeniem w organizacji podobnych turniejów dzielił się Pan Stanisław Buszta-nieoceniony, pasjonat aktywności zarówno fizycznej jak i umysłowej.

 • Przed nami kolejny, wakacyjny, numer naszego Szkolnego Informatora Uczniowskiego "Piątka". A w nim, m.in.:

  • Dzień Dziecka
  • Wieści z Samorządu
  • Wycieczki i sport

  Kliknij, aby pobrać wersję PDF. Zapraszamy do lektury!

 • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM

  Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie osiągnęli sukcesy na róznych etapach Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego organizowanyego przez Bibliotekę Miejską. Poniżej zestawienie:

  ELIMINACJE MIEJSKIE:

  W kategorii uczniowie klas I – III

  II miejsce Aleksandra Augustyniak ze SP Nr 5 w Garwolinie

  III miejsce Laura Kowalska ze SP Nr 5 w Garwolinie

  W kategorii uczniów klas IV – VI

  I miejsce Zofia Władzińska ze SP Nr 5 w Garwolinie

  II miejsce Aleks Augustyniak ze SP Nr 5 w Garwolinie

 • W tym roku tj. 2021 obchodziliśmy Święto Ziemi po raz pięćdziesiąty pierwszy. Pierwszy Dzień Ziemi obchodzono 21 marca 1970 roku w USA, a w Polsce w 1990 roku. Tegorocznym hasłem było: „Przywróćmy naszą Ziemię”.

  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pomimo trudnej sytuacji uczcili ten dzień w swoich domach sprzątając, sadząc kwiatki w ogródku, segregując śmieci. Można było zorganizować wycieczkę rowerową dla swojej rodziny, zaopiekować się psem, uszyć torbę ekologiczną na zakupy czy wykonać naturalny środek czystości. Efekty pracy można obejrzeć na filmiku.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
  08-400 GARWOLIN
  ul. J. Korczaka 10
  e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
  NIP: 826 10 44 561
 • (+25) 682 28 33
  lub 507 964 697