Nawigacja

Osiągnięcia

 

Osiągnięcia uczniów  Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 5
w konkursach i zawodach sportowych

w roku szkolnym 2017-2018

 

KONKURSY WIEDZY

 

KONKURSY ogólnopolskie

  • Międzynarodowy konkurs z języka angielskiego The Big Challenge

Wzięło w nim udział 106 uczestników (klasy 4-7 SP) i 25 uczniów gimnazjum (II, III Gim.)

w kategorii klas 4- 5 SP

I miejsce w szkole  –Aleksander Gorzelski  - jednocześnie 147 miejsce w Polsce na 6955 uczestników

II miejsce  w szkole Piotr Michalik (5a)  - 153/ 6955 w Polsce

III miejsce w szkole Emil Maśniak  (5a) - 163/6955 w Polsce

Wyróżnienia – Zuzanna Maszkiewicz (5a) – 172/6955 w Polsce
Mikołaj Żurawek  (5a) – 298/6955 w Polsce

Szymon Majsterek(4b) -298/6955 w Polsce

Maciej Lasocki (4c)        -298/6955 w Polsce

w kategorii klas 6 - 7 SP

I miejsce w szkole  –Kacper Markowski (6a)  -109/3685 w Polsce

II miejsce  w szkole Kacper Falkiewicz  (6b)  - 179/3685 w Polsce

III miejsce w szkole August Zawadzki  (6a) - 267/3685 w Polsce

Wyróżnienia – Paweł Skierkowski (7a)     – 594/3685 w Polsce   

Maksymilian Zowczak(7a) -  594/3685 w Polsce
w kategorii  gimnazjum
I miejsce –Olga Kruszelnicka – (IIIA) - 165/2270
II miejsce- Jakub Kęsik ( IIb) – 370/2675

 

  • „Lust auf lesen” I ogólnopolski Konkurs Języka niemieckiego

Olga Kruszelnicka  (III a) Gim była uczestnikiem etapu regionalnego

 

  • XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur matematyczny.w kategorii Żaczek- klasy 1 i 2 szkoły podstawowej
    Michalik Tomek – (wyróżniony)
    w kategorii Maluch - klasy 3 i 4 szkoły podstawowej: ​​​

Kamil Jastrzębski  3an - (wynik bardzo dobry)

    •  

Stankiewicz Zofia 3a (wyróżniona)

Brzozowski Jakub  4a - ( wyróżniony)

Majsterek Szymon 4b  -    (wyróżniony)

w kategorii Beniamin - klasy 5 i 6 szkoły podstawowej:

Michalik Piotr 5a (wyróżniony)

Rękawek Kacper 5a  (wyróżniony)

Przybysz Jakub 6 (wyróżniony)

 

  • XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca „Majowa Nutka”

Złota Półnutka – Wiktoria Piorun

 

  • Ogólnopolski Konkurs ”Popisz się talentem” –

Laureat – Zuzanna Maszkiewicz 5a

 

  • Ogólnopolski konkurs ZUCH z języka angielskiego

Najlepsi uczniowie w szkole to :

Kl 1 – Milena Cuch – 1b

Kl  2 - Krzysztof Piętka – IIb

Kl  3 -  Maksymilian Baranowski - IIIa

 

  • Ogólnopolski  Konkurs  Wiedzy Ogólnej  „Zuch”  (dla nauczania zintegrowanego)

Klasy 1  SP -    Laureaci

Młynarski Eryk – 1c

Napora Alicja – 1b

Brzozowska Paulina – 1a

Sobiech Igor – 1d

 

Klasy 3  SP  laureat

Kamil Jastrzębski   3a
 

  • Olimpiada przedmiotowa z języka angielskiego ”Mazowieckie talenty”

Udział w etapie rejonowym – Olga Kruszelnicka 3a Gim.

 

  • Olimpiada przedmiotowa z języka rosyjskiego ”Mazowieckie talenty”

Udział w etapie rejonowym Karolina Kajdanowi kl. 2a Gim.


KONKURSY powiatowe i miejskie:

  • XVI Powiatowy Konkurs Historyczny  „Polskie drogi do wolności” -

w kategorii Szkół Podstawowych   Adam Przybysz kl. 6b - wyróżnienie

 

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny „ Garwolin, moje piękne i czyste miasto”

I miejsce – Maciej Legat – kl.6b

III miejsce – Marcin Mucha – kl. 4c

 

  • Powiatowy Festiwal Piosenki „Eurowizja 2018” – 

Wiktoria Piorun  -Grand Prix ,

Aleksandra Tudek -II miejsce

Magdalena Ostaszewska – III miejsce

 Apolonia Oskroba – II miejsce w kat Gimnazjum

 

  • Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Karola Makuszyńskiego

3 miejsce w miejskim etapie -  Amelia Cieplińska – kl. 3a (nz)

 

  • Mazowiecki Przegląd Teatrów Amatorskich

II miejsce – Magdalena Teperek, Aleksandra Winek, Martyna Kalbarczyk

 

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ponad barierami”

III miejsce _ Aleksander Gorzelski 5c

Wyróżnienie – Natalia Wachnicka 7d

 

  • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Alkoholu i jego skutkach

1 miejsce  - Julia Wilczek kl. 2c Gim

 

  • Miejski Konkurs Biblioteczny – (Biblioteka Pedagogiczna)

„Selfie z książką”  I miejsce Zuzanna Duchna - 5a

 

  • Powiatowy Konkurs Biblijny

III miejsce – Oliwia Masny 5a

 

 

ZAWODY SPORTOWE:

 

Podopieczni p. Bogdana Brzeźnickiego

 

PIŁKA NOŻNA

  • I miejsce w półfinałach  Piłki Nożnej Gimnazjum
  •  II miejsce w finałach  Piłki Nożnej Gimnazjum
  • III miejsce  w zawodach „Puchar Tymbarku U 10”

           UNIHOKEJ

  • I miejsce - Ogólnopolski Turniej Dzieci „Unihokej łączy i bawi”
     II miejsce  - Finały Powiatu Garwolińskiego w kat gimnazjum
  • II miejsce - Finały Powiatu Garwolińskiego w kat SP
  • I miejsce  - Finały Regionu Siedleckiego
  • I i IV miejsce – Mistrzostwa  Powiatu Garwolińskiego klas 4 i młodszych
  • IV miejsce -  Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
  • IV i V miejsce – Ogólnopolskie Mistrzostwa Dzieci ( rocznik 2006-2008)

 

PIŁKA  HALOWA

  • IV miejsce  - w ćwierćfinałach piłki halowej chłopców SP
  • II miejsce - w ćwierćfinałach piłki halowej chłopców Gim.

              PIŁKA PLAŻOWA

  • II miejsce – Finał Powiatu Garwolińskiego w kat gimnazjum

 

 

Podopieczne p. Zofii Kisiel wyróżniły się następującymi osiągnięciami:

 

Taniec Chearleader”s:

  • I miejsce w Mistrzostwach Polski Chearleaders 2018 zespół  Dream Team Senior  

Powołanie do Kadry Narodowe Mistrzostw Europy w Helsinkach

  • III miejsce w Mistrzostwach Polski Chearleaders 2018 zespół  Dream Team w kat junior

       Gimnastyka :

         Otwarte Zawody Regionu Mazowsza

  • I miejsce w wieloboju  drużynowym  klas 1-4
  • I miejsce w wieloboju  drużynowym  klas 5-7
  • I miejsce w wieloboju indywidualnym klas 7
  • II i III miejsce w wieloboju indywidualnym rocznik 2010
  • I i III miejsce w wieloboju indywidualnym rocznik 2009
  • I i II miejsce w wieloboju indywidualnym rocznik 2008
  • I miejsce w wieloboju indywidualnym rocznik 2007

Wyróżnione osoby to : Gora Gabriela Kwiatkowska Pola, Joanna Brzezicka

Wojciechowska Oliwia, Szuwara Maria, Ositek Jowita, Mikulska Alicja, Szopa Julia, Zduniak Oliwia, Bober Lena, , Baran Amelia, Dobrowolska Natalia

Dominika Iwanenko

 

 

Podopieczni p. Karola Zawadki wyróżnili się następującymi osiągnięciami

 

PIŁKA NOŻNA SP

I miejsce w Powiecie  o Puchar Tymbarku U 12– awans do finałów Wojewódzkich

I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

III miejsce w Powiecie o Puchar Tymbarku  U-10 w piłce nożnej

III miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej chłopców opiekunowie Karol Zawadka i Maria Brzeźnicka

II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców w piłce koszykowej- opiekunowie Karol Zawadka, Maria Brzeźnicka

PŁYWANIE :

Powiatowe zawody w pływaniu opiekunowie Karol Zawadka ,Artur Kaczyński :

I m Maciej Gontarz- styl dowolny i  I m -styl grzbietowy

III m Oliwia Głowala  i Ryszard Zawadzki– styl klasyczny

I m x 3 Michał Skrzyniarz- styl klasyczny, dowolny, grzbietowy

II  Włodek Ziółek-  styl klasyczny

II i III m Marta Głowala styl dowolny i grzbietowy

Międzypowiatowe zawody w pływaniu:

II m – Maciej Gontarz grzbiet

 I m – Maciej Gontarz dowolny

 

Artur Kaczyński:

 

 I miejsce w Finałach Powiatowy w piłce nożnej „Sokolik 2018”

V miejsce Regionalny Finał Turnieju w piłkę nożną „Sokolik” w Siedlcach

 

Maria Brzeźnicka:

 

Gran Prix Mazowsza w Badmin  tona Anna Kotlarska I i II m. Tomasz Kotlarski II i III m.

IV Mistrzostwa  Puław w Badmintona Anna Kotlarska I miejsce, Tomasz Kotlarski II miejsce

Milenium Open w Badmintona Anna Kotlarska I i 2x II m. Tomasz Kotlarski 3 x II m

Turniej badmintona z okazji „Dni Garwolina” Ania Kotlarska – I miejsce, Tomasz Kotlarski I miejsce, Julia Wojciechowska IV miejsce

Ogólnopolski Festiwal Badmintona Pabianice Tomasz Kotlarski I m w singla, Ania Kotlarska I miejsce w debla i I miejsce w singla

 

Tomasz Jonczak

 

Ćwierćfinał Piłki Koszykowej Gimnazjum Dziewczyn

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
    08-400 GARWOLIN
    ul. J. Korczaka 10
    e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
    NIP: 826 10 44 561
  • (+25) 786-18-23
    lub 507 964 697