• Rok szkolny 2014/15

• Kangur 2015

SUKCES PIOTRA MICHALIKA W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

19 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”. W konkursie udział wzięło 106 uczestników. Największy sukces osiągnął Piotr Michalik z klasy IIa szkoły podstawowej. Został on jednym z pięciu laureatów w regionie siedleckim. Jest to ogromny sukces na forum nie tylko szkoły, ale jak pokazują statystyki, także na forum całego regionu.

Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów od klasy II szkoły podstawowej do III gimnazjum. Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe: Żaczek (II kl. SP), Maluch (III i IV kl. SP), Benjamin (V i VI kl. SP), Kadet (I i II Gimnazjum) oraz Junior (III Gimnazjum).

Zainteresowanie konkursem okazało się duże, ponieważ do uczestnictwa zgłosiło się 121 uczniów. Ostatecznie w konkursie udział wzięło 106 uczestników. Uczestnictwo w poszczególnych kategoriach rozkładało się następująco:

• Żaczek – 29 uczestników,
            • Maluch – 42 uczestników,
            • Benjamin – 31 uczestników,
            • Kadet – 4 uczestników.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 75 minut. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Agata Wiśniewska (szkolny koordynator), Wioletta Gurzkowska, Bożena Serkowska, Aleksandra Proczek przy wsparciu nauczycieli uczących matematyki oraz nauczycieli nauczania zintegrowanego.

W całej Polsce w „Kangurze” udział wzięło ok. 326 tys. uczniów. W regionie siedleckim, do którego należy nasza szkoła, było to 3878 uczestników.

Dodatkowo kilkoro uczniów zdobyło wyróżnienia:

• Tomasz Kotlarski z klasy IIb SP,
            • Norbert Śwital z klasy IIIb SP,
            • August Zawadzki z klasy IIIa SP,
            • Kacper Markowski z klasy IIIa SP,
            • Jakub Gąsowski z klasy IVd SP,
            • Maksymilian Łagowski z klasy IVc SP,
            • Maciej Jędrzejewski z klasy Vc SP,
            • Wiktoria Rękawek z klasy VIc SP,
            • Paulina Jastrzębska z klasy VIa SP.

Ponadto nasza szkoła otrzymała nagrodę za dużą liczbę uczestników oraz ideę propagowania konkursu.

28 maja laureat wraz z koordynatorem odebrali nagrody podczas uroczystego podsumowania konkursu w Siedlcach. Laureat otrzymał tablet i dyplom, a wyróżnieni dyplomy i nagrody książkowe.