• Rok szkolny 2014/15

• ZJAZD WOLONTARIUSZY

OGÓLNOPOLSKI ZJAZD WOLONTARIUSZY

12 i 13 września w 20 rocznicę powołania pierwszego SKC w Hali Podpromie w Rzeszowie odbył się Ogólnopolski Jubileuszowy zjazd wolontariuszy należących do Szkolnych Kół Caritas. Z naszej diecezji brało udział 180 wolontariuszy wraz z 20 opiekunami i z-cą dyrektora Caritas Siedlce - ks. Marcinem Gochnio. Nasze SKC reprezentowali uczniowie gimnazjum: Weronika Gora, Angelika Kasprzak i Aleksandra Ziółek wraz z opiekunem  p. Olą Proczek.

Przybyłych powitał ks. Stanisław Słowik, dyrektor rzeszowskiej Caritas. Zaprezentowały się grupy, które wysłuchały również hymnu jubileuszowego. Wystąpił ks. prałat dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska. Była też okazja do posłuchania refleksji o powołaniu pierwszego w kraju SKC. Zagrał zespół „Szanty”. Było można obserwować pokaz akrobatyki rowerowej i sportowej. Późnym wieczorem uczestnicy spotkania obserwowali program przy fontannie multimedialnej, a na koniec bawili się z zespołem „Karczmarze na Nowo” .

W niedzielę wolontariusze wzięli udział w Marszu Miłosierdzia ulicami Rzeszowa. Na zakończenie w Ogrodach Bernardyńskich została odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem J.E. Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.